Mieszkanie w stylu vintage

Mieszkanie w stylu vintage. Powstało na warszawskim Kamionku.

Mieszkanie w stylu vintage na warszawskim Kamionku zaprojektowała Hanna Brzozowska z pracowni Studio Projektowania Wnętrz Inbalance.  70-metrową przestrzeń zamieszkuje sympatyczna młoda para i kot o wdzięcznym imieniu Gustaw. To mieszkanie, w którym przez cały rok panuje wiosna! Wnętrze, które wymarzyli sobie inwestorzy miało być niepowtarzalne, radosne, ciepłe i przepełnione kolorem. W aranżacji dominuje styl vintage, geometryczne plamy kolorystyczne na ścianach i wiele nadających przytulności drewnianych mebli. 

Mieszkanie w stylu vintage od pracowni Inbalance charakteryzuje się jasną zabudową kuchenną przełamaną mocnym dodatkiem w postaci barwnych frontów, które dodatkowo zdobi dekoracyjne frezowanie. Na podłodze zastosowano kolorowy wzór lastryko, a przestrzeń pomiędzy szafkami wykończono białymi cegiełkami i fugą w żywym żółtym odcieniu. 


Słoneczna jadalnia płynnie przechodzi w strefę dzienną. W pierwotnym założeniu dewelopera salon był znacznie mniejszy, podzielony na dwa pokoje. Projektantka i inwestorzy zdecydowali się ten podział usunąć i maksymalnie otworzyć przestrzeń. Tym samym powstała osobna część wypoczynkowa, a także część z miejscem do pracy i kącikiem do czytania. Salon od korytarza oddziela ażurowy regał przez który promienie słońca docierają do strefy wejściowej. Całość dopełniają kolorowe grafiki, książki, rośliny i rozmaite pamiątki i przedmioty właścicieli. To właśnie te dodatki dopełniają aranżację i sprawiają, że wnętrze jest odbiciem jego mieszkańców, a atmosfera, która w nim panuje jest niepowtarzalna.

Pozostałe pomieszczenia są energetyzujące, pełne barwnych kształtów i wzorów. Biała baza mieszkania pozwoliła na szaleństwa kolorystyczne, a drobne zmiany w układzie funkcjonalnym sprawiły, że jest funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. W sypialni głównym bohaterem jest geometryczny zagłówek – w łazience plamy koloru na ścianach i suficie, a także wyrazisty wzór na podłodze. 

O autorze:
Inbalance to autorskie studio projektowania wnętrz; zarówno prywatnych jak i komercyjnych prowadzone przez Hannę Brzozowską. Projekty tworzone w pracowni powstają przede wszystkim w oparciu o kolor, geometrię, różnorodność faktur i materiałów. Odważna kombinacja powyższych elementów daje unikatowe i niepowtarzalne efekty, a wykorzystywany język projektowy pozwala idealnie dopasować koncepcję do potrzeb Klienta.

Czytaj też: Wnętrza | Warszawa | Architektura w Polsce | Modernizm

Zdjęcia: Aleksandra Dermont

Żródło: www.facebook.com/byinbalance/    https://www.instagram.com/_inbalance.studio/

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły