Mieszkanie we włoskim stylu. Architekt zaprojektował je dla siebie. 

Włochy to jedna ze stolic światowej mody, elegancki, dobrych smaków, a także architektury i dizajnu. Dobrym tego przykładem jest mieszkanie we włoskim stylu zaprojektowane przez architekta Fabio Fantolino, który zaprojektował je dla siebie samego. Co ciekawe, apartament powstał w jednym z pałaców w Turynie.

Fabio Fantolino to znany i ceniony włoski architekt i projektant, który na swoim koncie ma wiele robiących wrażenie realizacji w wielu włoskich miastach. The Casa Mille, bo tak architekt nazwał najnowszy apartament swojego autorstwa powstał w XIX-wiecznym pałacu Count Callori w Turynie, który wcześniej należał do jednego z włoskich noblistów. 


Wnętrze mieszkanie we włoskim stylu zostało utrzymane w subtelnych barwach, które przełamują eleganckie meble od włoskich projektantów, a także wyraziste detale w pudrowych odcieniach. Większość powierzchni użytkowej mieszkania znajduje się w dobudówce, która powstałą w latach 30. ubiegłego wieku. W powstałej niemal 100 lat temu części mieścił się dawniej magazyn, warsztat, a także stajnia, co sprawiło, że w budynku można było zamontować wysokie, panoramiczne okna wychodzące na dziedziniec pałacu Count Callori. 

Architekt Fabio Fantolino projektując wnętrze trzymał się nie tylko sztywnych obostrzeń wynikających z zabytkowej formy pałacu. Jego celem było stworzenie wnętrza, które oddawałoby klimat Turynu poprzez wykorzystane materiały oraz dodatki. W ten sposób w mieszkaniu znalazły się między innymi nawiązania do stylu francuskiego, bowiem w architekturze i kulturze Turynu bardzo dobrze widoczne są wpływy francuskie. Do momentu zjednoczenia włoskiego królestwa w 1861 r. Piemont obejmował obszary, które obecnie znajdują się we Francji. Dlatego atmosfera, kultura, a nawet miejscowy dialekt są bardzo podobne do francuskiego. W mieszkaniu łatwo również dostrzec butelki i karafki z wermutem. Trunek ten jest jednym z najpopularniejszych napoi alkoholowych w tej części Włoch. Warto również zwrócić uwagę na kuchnię, która jest jedynym pomieszczeniem znajdującym się w całości w murach pałacu Count Callori.

Czytaj też: Włochy | Wnętrza | Zabytek | Architektura | Mieszkanie | Apartament

źródło: www.fabiofantolino.com/it