Mieszkanie z nutką retro w Krakowie. Zaglądamy do środka!

Mieszkanie z nutką retro znajduje się w południowej części Krakowa i jest przeznaczone pod wynajem długoterminowy. Izabela Pietrzak, architektka, która zaprojektowała to 42-metrowe wnętrze chciała, aby mieszkanie było eleganckie, ale jednocześnie oryginalne w swojej estetyce. Głównym założeniem projektowym było stworzenie komfortowej, neutralnej kolorystycznie przestrzeni z atrakcyjnymi detalami. Efekt? Oceńcie sami!

Układ funkcjonalny
Ze względu na koszt inwestycji, oryginalny układ mieszkania od dewelopera pozostał niezmieniony. Projekt wnętrza został dopasowany do istniejącego planu. Mieszkanie zostało zaprojektowane z uwagą na budżet, ale nie kosztem wytrzymałych, jakościowych materiałów.

Przeszklenia w sypialni oraz salonie wpuszczają światło ożywiając przestrzeń. Dzięki otwartej na salon strefie wejściowej, naturalne światło dochodzi aż do garderoby. Odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, zapewniają meble na zamówienie wykonane według indywidualnego projektu, umieszczone w każdym z pomieszczeń.

Kolorystyka i wykończenie
W całości strefy dziennej oraz łazience, podłoga pokryta jest wielkoformatowymi płytkami z delikatnym rysunkiem terazzo. Białe ściany i jasna podłoga podkreślają otwartą przestrzeń. Ta kolorystyka jest jednocześnie doskonałym tłem dla zróżnicowanych tkanin i faktur wykorzystanych w projekcie.

Aneks kuchenny z białym, kompaktowym blatem jest ocieplony rzędem fornirowanych szafek. Stonowaną kolorystykę przełamuje lawendowa lodówka z kolekcji Bespoke od Samsung. Część nocną zaprojektowano z myślą o relaksie i spokoju, dlatego też dominują w niej jasno szare barwy, sprzyjające wyciszeniu po aktywnym dniu. Wnętrze łazienki nawiązuje stylistycznie do innych pomieszczeń. Płytki z kolekcji Medley od Ergon są kontynuowane na podłodze i ścianie pod prysznicem, a mebel pod umywalkę wykończony frezowanym fornirem.

Oświetlenie i dekoracje

Istotnym punktem projektu jest zróżnicowane oświetlenie, które umożliwia kontrolę atmosfery przez domowników. Poza podstawowymi lampami sufitowymi, w mieszkaniu znajdują się kinkiety oraz lampki dekoracyjne.

Sercem salonu jest kobaltowa lampa Vertigo od Petite Friture zestawiona z klasycznym oświetleniem od Gubi, zaprojektowanym w latach 70-tych. W sypialni nad stolikiem nocnym znajduje się lampka kameleon od Seletti, a w przedpokoju wielofunkcyjne oświetlenie od Hubsch. Głównym punktem aranżacji był dobór kolorów i materiałów. Balans pomiędzy surowością ścian i oszczędną paletą barw a nastrojowym klimatem, został zachowany dzięki miękkim tkaninom, ciepłym oświetleniu oraz naturalnym materiałom. Mieszkanie udekorowano grafikami z limitowanych edycji: czarno białymi autorstwa francuskiej artystki Cloe Bourguignon oraz kolorowymi ilustracjami Kamila Czapigi.

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Kraków | Apartament | whiteMAD na Instagramie

Projekt: Mieszkanie z nutką retro / Izabela Pietrzak
Zdjęcia: ONI studio / https://oni.com.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły