Mural na ścianie biblioteki w Nowej Soli. Jest piękny i nienachalny!

Murale to jedna z naszych ulubionych form sztuki ulicznej. W szczególności, gdy powstają w miejscach publicznych, a ich autorem jest doświadczony i utalentowany twórca, jakim z pewnością jest Someart. Przykładem takiego miejskiego dzieła sztuki jest nowy mural na ścianie biblioteki w Nowej Soli, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia PARK. 

Mural powstał na ścianie biblioteki miejskiej w Nowej Soli, która sąsiaduje z Parkiem Sztuki. Park Sztuki to wyjątkowe miejsce na mapie Nowej Soli, w którym odbywają się wystawy, koncerty, czy imprezy plenerowe. W celu udoskonalenia przestrzeni parku, Łukasz Hendel i Jakub Orliński ze Stowarzyszenia PARK na zlecenie biblioteki miejskiej w Nowej Soli zaproponowali stworzenie eleganckiego i nowoczesnego muralu, który zachęci mieszkańców miasta do częstszego obcowania ze sztuką i kulturą.


Przedstawiciele Stowarzyszenia PARK zaprosili do współpracy uznanego grafika i artystę Someart, który opowiedział nam o muralu: “Sam projekt na starcie nie miał być nachalny dla odbiorcy. Po dłuższym przyjrzeniu się można wyszukać kilka ciekawych elementów takich jak roślinność ( dzika, polna ) w procesie anihilacji, czy elementy zaczerpnięte z  mitologi (maska teatralna, wieniec laurowy). Motywy nawiązują tym samym do do Parku Sztuki i samej biblioteki miejskiej. Analizę pozostawiam odbiorcy.”mówi nam autor muralu, artysta i grafik Someart 

Czytaj też: Polska | Biblioteka  | Zieleń | Grafika | Murale | Sztuka |

źródło: http://s-park.org
zdjęcia: Someart