Murale z pieskami. To projekt “Anioł Stróż” Adama Wirskiego

Murale z pieskami zaprojektował i wykonał Adam KRUK Wirski. Swój cykl określił mianem “Anioł Stróż”. Murale można zobaczyć w różnych zakątkach Pabianic.

Projekt “Anioł Stróż” ma na celu wywołanie uśmiechów na twarzach widzów. Sympatyczne pieski mają roztaczać dobrą aurę na mieszkańców i okolicę, w której powstały. W pierwszej kolejności w 2019 roku Adam Wirski namalował Doga, kilka tygodni później powstał drugi Jack Russel Terier. W 2021 roku w innej części miasta namalował Setera Irlandzkiego. Ostatnim psiakiem, który pojawił się na muralu w 2022 roku jest Buldog.

Każdy z piesków zdobi inną część Pabianic, rodzinnego miasta artysty. Adam KRUK Wirski planuje, że w przyszłości pojawią się kolejne murale z pieskami.

…tak, aby każda z dzielnic miała trzy Anioły Stróże. Niestety projekt realizuję w formie non profit, w wolnym czasie i za własne materiały – mówi Adam KRUK Wirski.

Skąd wziął się pomysł na murale z pieskami? Autor od dawna słyszał od znajomych, że ich psy są jak anioły stróże. Kiedy wracają do domu po dniu ciężkiej pracy to pies zawsze wita ich merdającym ogonem i liżąc językiem ze szczęścia.

Malując portrety psów daję każdemu ułamek szczęścia. Słyszę od ludzi, że często idą konkretną trasą do domu czy pracy tylko po to, żeby minąć jednego z ASów (Aniołów Stróżów – przyp. red.). To najlepsze co mogę usłyszeć od często obcych mi ludzi – tłumaczy autor murali.


Adam KRUK Wirski urodził się w 1983 roku. Jest absolwentem szkoły policealnej w kierunku reklamy. Malowaniem zajmuje się od 26 lat. Początkowo wykonywał graffiti nocą, nie zawsze w legalnych miejscach. Następnie postanowił działać legalnie, w ciągu dnia, aby każdy mógł zobaczyć owoce jego twórczości. Od sześciu lat prowadzi firmę, realizując zlecenia dla klientów prywatnych, małych i dużych firm z przeróżnych branż.

źródło: Adam kruK Wirski (www.pl-pl.facebook.com/kruK.oficjalnie)

Czytaj też: Murale | Sztuka | Miasto | Kultura | whiteMAD na Instagramie