Najwyzszy zestaw w historii lego wieza eiffla whitemad1

Najwyższy zestaw w historii LEGO. Wieża Eiffla z klocków LEGO trafia do sprzedaży!

Najwyższy zestaw w historii LEGO składa się z 10.001 elementów, które razem stworzą wysoką na 149 centymetrów replikę Wieży Eiffla. Zapierający dech w piersiach nowy zestaw LEGO® Wieża Eiffla jest wiernym odwzorowaniem jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektury na świecie, który natychmiast przeniesie Cię do serca Paryża.

Ten imponujący zestaw LEGO po zbudowaniu osiąga wysokość 149 cm – co czyni go wyjątkowym odwzorowaniem sławnej konstrukcji w formie budowli z klocków.
Zestaw składa się z 10,001 elementów, które w autentyczny sposób odwzorowują potężną wieżę z kutego żelaza – z piękną konstrukcją kratownicy, trzema platformami obserwacyjnymi, elementami zieleni, windami, biurem na szczycie oraz wieżą nadawczą i flagą Tricolore na jej szczycie. Zestaw można podzielić na cztery części, dzięki czemu jest łatwy do zbudowania, przeniesienia i zabawy.
Wieża Eiffla była budowana od 1887 do 1889 roku, będąc najważniejszą częścią Targów Światowych odbywających się w 1889 roku. Pomimo początkowej krytyki dotyczącej wyglądu, stała się globalną ikoną kultury i jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie.

Kto zaprojektował LEGO® Wieża Eiffla?

Projektantem, który stworzył najwyższy zestaw w historii LEGO jest Rok Žgalin Kobe. Rok Žgalin Kobe, projektant LEGO, opisał proces projektowania nowego zestawu: “Chcieliśmy znaleźć doskonałą interpretację LEGO dla inżynierskiego i architektonicznego arcydzieła, jakim jest wieża Eiffla. Wzorowaliśmy się na zasadach konstrukcyjnych oryginalnej wieży tak drobiazgowo, jak tylko pozwalał na to system klocków LEGO. Podczas budowania odkryjemy ciekawe i nowatorskie techniki budowania z klocków LEGO, które odzwierciedlają i ożywiają rzeczywiste architektoniczne funkcje wieży. Po ukończeniu budowy łatwiej będzie sobie uzmysłowić, jak zapierające dech w piersiach jest uczucie, gdy stoisz na szczycie i patrzysz na bogatą historię Paryża. To idealny zestaw zarówno dla fanów podróży, jak i architektury.”

Warto również zaznaczyć, że będzie to drugi pod względem ilości elementów oficjalny zestaw w historii Grupy LEGO. Największym zestawem pod względem ilości elementów jest Mapa Świata z serii LEGO Art, która składa się z 11.695 elementów!

Ile kosztuje i gdzie kupić najwyższy zestaw w historii LEGO?

Najwyższy zestaw w historii LEGO będzie można kupić już 25 listopada pod tym linkiem: https://lego.com/Eiffel lub sklepach stacjonarnych. Ile kosztuje LEGO® Wieża Eiffla? Odpowiadamy: 2949,99 zł

O LEGO pisaliśmy już niejednokrotnie – i nie, nie są to artykuły sponsorowane – po prostu kochamy LEGO! Jeśli również darzycie słynne duńskie klocki podobną sympatią, zachęcamy Was do zapoznania się z pozostałymi artykułami na temat LEGO w naszym serwisie, klikając TUTAJ!

Czytaj też:  LEGO | Plastik | Recykling | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie| Francja | Wieżowiec

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły