fot. Krzysztof Cabak (wikimedia.org, licencja: CC 4.0)

Naprawili pomnik papieża i znów leci z niego woda. Sprytni sprzedają ją w butelkach

Pomnik papieża Jana Pawła II w Wadowicach zbudowano w 2006 r. Został zaprojektowany tak, aby z papieskiej laski tryskała woda. Niedawno urzędnicy naprawili zepsuty mechanizm, co przez część mieszkańców zostało uznane za cud.

Pomnik Jana Pawła II w Wadowicach zaprojektował Maksymilian Biskupski. Pomnik ma dwa i pół metra wysokości, wykonany został z brązu i ustawiono go w bezpośrednim sąsiedztwie Bazyliki Ofiarowania NMP. W miejscu, w którym w 1979 i 1999 r. papież spotykał się z mieszkańcami podczas wizyt w Wadowicach. Wewnątrz pomnika znajduje się mechanizm, dzięki któremu z papieskiej laski wydobywa się woda. Urządzenie jednak szybko się zepsuło i udało się je naprawić dopiero po 10 latach – fontanna zaczęła działać w ostatnią środę. 

Niektórzy już zapomnieli, że coś co kilka lat temu było normą. Część pielgrzymów i mieszkańców wierzy, że to cud i „papieską wodę” przelewa do butelek. Butelki z „papieską wodą” można już kupić w lokalnych sklepikach z pamiątkami. Ceny? Dziennikarz Gazety Krakowskiej znalazł punkt, w którym butelki z „cudowną” wodą można kupić za 10 zł, w innym aż za 50 zł.

fot. Krzysztof Cabak (wikimedia.org, licencja: CC 4.0)

Wadowicki rynek, na którym znajduje się pomnik przeszedł gruntowną przebudowę 10 lat temu. To właśnie podczas tych prac uszkodzono wodną instalację. Teraz powróciła jako kolejna atrakcja miasta.

źródło: Gazeta Krakowska