Noriaki zaprojektował koszulki. Oto kolekcja Save the planet!

Save the planet to unikalny koncept, który łączy w sobie elementy restauracji, sklepu i miejsca kształcącego zdrowe nawyki. Niedawno do oferty Save the planet dołączyły koszulki, które powstały we współpracy z Noriakim.

Noriaki to streetartowy artysta, którego znakiem rozpoznawczym jest Watcher lub inaczej mówiąc – Pan Peryskop. To jednooka czarna postać, która w formie figurek i rysunków pojawia się w przestrzeni miejskiej Poznania. Maleńkie czarne figurki i wlepki można znaleźć spacerując po ulicach całego miasta. Prace Noriakiego znaleźć można też w Berlinie, Barcelonie i Londynie. Kim jest Noriaki? Tego do końca nie wiadomo. Malarz nie lubi pokazywać swojej twarzy.

Artysta wykonuje grafiki w czerni. Serię koszulek dla Save the planet zdobią ilustracje, które przypominają o konieczności dbania o środowisko wokół nas. Kolekcja stworzona została w Polsce. Ubrania uszyto w lokalnej szwalni pod Poznaniem, a materiał pozyskano od producenta mającego siedzibę pod Łodzią. Noriaki wziął udział w projekcie bo uważa, że każdy powinien choć w niewielkim stopniu czynić świat lepszym.

Wykonałem grafiki po swojemu, prosto czytelnie i minimalistycznie. Chciałem, aby było widać moją specyficzną kreskę, a koszulkę mógł założyć każdy od młodzieży na imprezę, po starszyznę pod garnitur. Dlatego nie chciałem żeby były krzykliwe, ale żeby liczył się przekaz – tłumaczy Noriaki.

Pierwsza z grafik to metafora efektu cieplarnianego. Topniejące lodowce sprawiają, że podnosi się poziom wody i ogranicza powierzchnię terenu, który jest naturalnym domem dla niedźwiedzi polarnych. Kolejna z grafik przedstawia świat na talerzu. To symboliczne ujęcie nadmiernej eksploatacji Ziemi.


Mawia się, że – „jesteś tym co jesz” i zgodnie z tym powiedzeniem wykonałem ten rysunek. My jesteśmy naszą planetą, a ona jest nami. Szkodząc jej szkodzimy sobie. Tak proste i skomplikowane jednocześnie. Musimy korzystać z jej darów z umiarem – dodaje.

Podobną symbolikę ma grafika ze słomką. Artysta zwraca uwagę na problem z dostępem do pitnej wody. Problem ten dotyczy już nie tylko krajów Afryki, ale zaczyna już występować w Europie czy obu Amerykach. Limitowaną edycję koszulek można kupić w stacjonarnym sklepie Save the planet Experience Center w Poznaniu (CH Posnania) oraz online na stronie www.shop.savetheplanet.pl.

PS trwa promocja, dzięki której można kupić koszulki z rabatem 10%. Oferta jest ważna do końca grudnia i można z niej skorzystać klikając: TUTAJ. A jeśli lubicie zabawę – zapraszamy do udziału w konkursie! W stacjonarnym sklepie Save the planet Experience Center w Galerii Poznania do zdobycia są trzy koszulki. Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na jedno pytanie związane z twóczością Noriakiego? Jakie? Dowiecie się na miejscu!

Czytaj też: Kolekcja | Ekologia | Ciekawostki | Poznań | whiteMAD na Instagramie

źródło: Save the planet
Artykuł sponsorowany.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły