Nowa kampania Simple CP. Zdjęcia zrobiono analogowym aparatem

Tej jesieni Simple CP wychodzi ze studia na osnute mrokiem ulice Warszawy i prezentuje najnowszą kolekcję na fotografiach wykonanych analogowym aparatem przez Aldonę Karczmarczyk.

Bohaterką kampanii na sezon AW18/19 została Natalia Siódmiak, która w ekspresyjny i nonszalancki sposób ukazuje charakter kolekcji marki Simple CP. Na zdjęciach czuć atmosferę uśpionego miasta, które stanowi autentyczny element narracji sesji. W kontraście do nocnej, wyciszonej Warszawy, Natalia Siódmiak jest dynamiczna i pewna siebie, a wykorzystane w kampanii stylizacje podkreślają jej zmysłowość i kobiecość. Pozy modelki nie są wystudiowane, kolejne zdjęcia mają wciągnąć w nieoczywistą opowieść, której tłem jest Warszawa i grupa modeli, towarzysząca bohaterce na wybranych ujęciach.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane za pomocą analogowego aparatu, co nadało im artystyczny rys, ale przede wszystkim oryginalność. Oprócz tradycyjnej metody fotografii, podczas sesji wykorzystano między innymi kamerę VHS, dzięki której powstał krótki modowy film, uzupełniający tegoroczną kampanię. Mroczne, nieco szalone video pokazuje noc bohaterki w odwróconej kolejności, celowo zaburza sekwencję zdjęć. Jest rodzajem przerywanego, nielinearnego wspomnienia, dzięki któremu widz może zobaczyć to, co kryje się za samymi fotografiami.

W najnowszej kolekcji Simple CP promuje kolorowe płaszcze wykonane z najwyższej jakości tkanin, nie zabraknie również dobrze skrojonych wełnianych garniturów w intensywnych odcieniach fioletu i turkusu. Dodatkowo, oprócz koronki, pojawia się krata, uzupełniona skórzanymi akcesoriami.

Na koniec dodamy, że okładka czwartego numeru magazynu WhiteMAD również wykonana została aparatem analogowym. Macieja Zienia w swoim obiektywie uchwycił wtedy fotograf Boris Slobodianiuk.

Model: Natalia Siódmiak / Model Plus
Models: Pawel Binczak / AS Management, Ejmont / Rebel Models, Dariusz / Rebel Models Photo: Aldona Karczmarczyk / Van Dorsen Artists
Stylist: Olga Roth / Simple CP
Hair: Michał Bielecki
Make up: Patrycja Dobrzeniecka
Production: Van Dorsen Artists
Art Director: Damian Adamski / Simple CP
Manicure: Wiola Zawada / Malu Malu
Backstage: Katarzyna Pogodzińska / Simple CP
Retouch: Dominik Herman