We Wrocławiu zakończyła się wiosenna akcja WROśnij we WROcław, w ramach której sadzono drzewo za urodzone we Wrocławiu dziecko. Do tej pory nowe drzewa sadzone były z mieszkańcami. Tym razem rośliny posadzili pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej.

W tym roku z powodu epidemii akcja WROśnij we WROcław odbyła się w zmienionej formule. Rośliny posadzone zostało przez pracowników ZZM, a nie jak to bywało co roku przez samych wrocławian. Akcja sadzenia nowych drzew trwała około tygodnia. To symboliczne działanie, bo każde posadzone drzewo symbolizuje urodzone w mieście dziecko.

W ramach działań posadzono 300 drzewek, z czego 91 trafiło do parku przy ul. Rumiankowej, a 209 na terenie przy parku Złotnickim i ul. Zakopiańskiej. Wśród nich były między innymi klony, dęby, brzozy, wierzby i platany. Patronami drzewek są dzieci urodzone w 2019 i 2020 r. 

dziecko drzewo wrocław

Invest Komfort

Niezmienny pozostaje pomysł, by każde drzewko miało swojego patrona, z którym będą wspólnie rosnąć. Organizatorzy akcji, którymi są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej, nie tracą nadziei, że po ustaniu zagrożenia, będą miały szansę przygotować festyn dla mieszkańców, podczas którego każdy zapozna się ze swoją rośliną. Na razie z redakcją wroclaw.pl przygotowaliśmy film z akcji sadzenia – mówi Marek Szempliński z ZZM.

Efekt prac widać na wideo:

WROśnij we WROcław to akcja, która od 2017 roku zyskuje coraz większą popularność wśród wrocławian. Podczas wiosennych i jesiennych nasadzeń rodzice nowo narodzonych dzieci mogli dla nich posadzić własne drzewko. Dotychczas, po pięciu edycjach, w mieście jest już niemal tysiąc takich nasadzeń.

Czytaj więcej: Zieleń | Wrocław | Park

fot. Janusz Krzeszowski, źródło: UM Wrocław