Nowy budynek przy Ogrodowej 6. Wizualizacja WFH

Ogrodowa 6 w Poznaniu – kameralna inwestycja w sercu miasta

W sercu Poznania pod adresem Ogrodowa 6 od niedawna powstaje nowa, kameralna zabudowa. Inwestor informuje, że zakończył już wszystkie prace związane z betonowaniem oraz rozpoczął montowanie okien. Pełną parą ruszyły już też prace dekarskie. Inwestycja ma zostać zakończona w tym roku.

Ogrodowa 6 to kameralny i prestiżowy budynek położony w samym sercu miasta, z centralnym widokiem na spokojny i zadbany Park  Jana H. Dąbrowskiego. Najbliższe sąsiedztwo butikowego apartamentowca to urokliwy, neogotycki kościółek pw. św. Krzyża.

Nowy budynek przy Ogrodowej 6. Wizualizacja: WFH


 

Do niedawna na działce za ewangelicko-metodystyczną świątynią stała stara kamienica, należąca przez II wojną światową do protestantów. Jej powojenne losy nie są bliżej znane, ale przez kolejne dekady budynek pełnił funkcje mieszkalne. Brak remontów i należytej opieki doprowadziły obiekt do ruiny. Mieszkańcy zostali eksmitowani a budynek wyłączono z użytku, co jeszcze bardziej przyczyniło się do jego degradacji. Chylącą się ku upadkowi kamieniczkę kupiła kilka lat temu spółka Wielkopolski Fundusz Hipoteczny. Pozwolenie na rozbiórkę starej zabudowy i postawienie w tym miejscu nowego apartamentowca WFH dostał w listopadzie 2019 r. Niedługo później przystąpiono do rozbiórki obiektu, wycinki drzew i przygotowania terenu pod budowę. Obecnie nowa inwestycja pnie się w górę, a budynek z dnia na dzień coraz bardziej przypomina gustowną, kameralną kamienicę z wizualizacji. Inwestor donosi, że w nowym budynku znajdą się tylko cztery mieszkania i dwa garaże na parterze. Kamienica pokryta będzie klinkierową cegłą w naturalnym kolorze, która doskonale korespondować będzie z XIX-wiecznym kościołem oraz fasadą pobliskiego Starego Browaru. Całość dopełnią panoramiczne przeszklenia.

Kościół pw. św. Krzyża i jego otoczenie przed rozpoczęciem prac i po ich ukończeniu. Źródło: WFH i Google Street View

WFH podkreśla, że powstająca inwestycja Ogrodowa 6 to pierwszy budynek mieszkaniowy w Wielkopolsce podlegający certyfikacji ekologicznej BREEAM. Jej ogromnym atutem jest także położenie przy cichej uliczce w centrum miasta, więc w niedalekiej odległości od Starego Browaru, CH “Kupiec Poznański” czy od Starego Rynku w Poznaniu. Co ciekawe, mieszkania nie będą przeznaczone na sprzedaż, lecz na wynajem i pozostaną majątkiem spółki.

Czytaj też: Architektura w Polsce | Zabytek | Poznań | Cegła | Historia | Edukacja | whiteMAD na Instagramie

Temat: Ogrodowa 6 w Poznaniu – kameralna inwestycja w sercu miasta

Źródła: wfh.com.pl, staremiasto.poznan.pl, poznan.wyborcza.pl, Google Street View