Piotr Krzymowski dla ART BASEL w Miami

Już jutro, 29 listopada w Miami, odbędą się międzynarodowe targi sztuki współczesnej. W ramach sześciodniowego projektu Art Basel, miłośnicy sztuki będą mogli wziąć udział w wyjątkowych targach, które obejmują aż trzy miasta: Bazyleę, Miami oraz Hong Kong.

Ich siłą napędową jest wspieranie galerii sztuki, które odgrywają bardzo ważną rolę w pielęgnowaniu kariery swoich artystów. Art Basel, co raz częściej rozszerza swoje działania o najnowsze osiągnięcia w sztukach wizualnych. Tegoroczna edycja będzie miała również swój polski akcent w postaci Piotra Krzymowskiego!

Piotr Krzymowski, polski artysta mieszkający w Londynie, zaprezentuje się wraz ze swoją galerią (l’étrangère gallery) na Scope Miami Art Fair, który jest jednym z głównych przeglądów sztuki towarzyszącym Art Basel Miami. Artysta porusza się w obrębie wielu dziedzin sztuki, zaczynając od filmu i video, kończąc na kolażach i instalacjach artystycznych. Dotychczas prace i projekty Krzymowskiego można było oglądać w wielu prestiżowych galeriach czy instytucjach, ale także na festiwalach filmowych, m.in. Whitechapel Gallery, ICA London, CCA Glasgow, l’étrangère galery, Saatchi Gallery, Liverpool Biennial, Seattle International Film Festival i Hillyer Art Space.

film_01

film_02 film_03

W Miami artysta zaprezentuje między innymi swój 16 mm film „Wierzę, że mogę wyobrazić sobie kolor, którego nigdy wcześniej nie widziałem”. Film powstał podczas obróbki termicznej 16mm taśmy filmowej, którą to Piotr Krzymowski znalazł w pojemniku z odpadkami filmowymi w laboratorium na swojej uczelni, Central Saint Martins College of Art. And Design w Londynie. W rezultacie powstał bardzo ekspresyjny i abstrakcyjny obraz, któremu towarzyszy monolog artysty, który wierzy w wynalezienie nowego koloru.

Dodatkowo, tej pracy będzie towarzyszyć seria unikatowych wydruków zniszczonego filmu, seria trzech neonów oraz kolekcja pocztówek z ocenzurowanym wizerunkiem Audrey Hepburn. Całość będzie można obejrzeć w Miami od 29 listopada do 4 grudnia.

audrey_hepburn-jpg