Plecak, który zmienia się w śpiwór? Przeglądamy prace dyplomowe polskich projektantów

Rosnące zainteresowanie designem cieszy. Dziś przyszli studenci twórczych kierunków nie muszą ograniczać się wyłącznie do studiowania na uczelniach artystycznych w największych miastach. Przyglądamy się pracom absolwentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Prace młodych absolwentów przysłał nam ich wykładowca – dr Marcin Jędrzak, który chciał się pochwalić pierwszymi dyplomantami. Cieszymy się, że to zrobił. Prace prezentują naprawdę wysoki poziom.

Zakład Wzornictwa działa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy od 2007 r. To jedna z tych jednostek, która kształci młodych projektantów nie przy uczelni artystycznej, ale przy uczelni techniczno-przyrodniczej. To jest jej atut. Projektanci oprócz umiejętności kreowania otrzymują bardzo ważne i istotne wykształcenie techniczne.

Od przyszłego roku nasi absolwenci będą kończyć studia z tytułem inżyniera, co pozytywnie wpłynie na ich pozycje na rynku usług projektowych – mówi dr Marcin Jędrzak.

Wśród tegorocznych dyplomów na szczególną uwagę zasłużyły prace: Agnieszki Kuras, Izabeli Wilkos, Andrzeja Kiliszka, Elizy Wachulec i Anny Rozynek.

Agnieszka Kuras przygotowała dyplom „Urządzenie sanitarne dedykowane dla osób niepełnosprawnych”. Projekt spodobał się Rektorowi Uniwersytetu, który postanowił wyróżnić go pierwszą nagrodą za najlepszy dyplom wzorniczy.

Z kolei Izabela Wilkos przygotowała „Studium przedmiotów ozdobnych jako uzupełnienie ubioru – biżuteria”.

Andrzej Kiliszek skupił się na ułatwianiu poruszania się osobom niepełnosprawnym. Tytuł jego pracy to: „Przyrzad ułatwiający mobilność dla osób z ograniczeniami w prawidłowym działaniu funkcji ruchu”.Eliza Wachulec – „Damska torba do przenoszenia dokumentacji urzędniczych oraz rzeczy prywatnych”.

Z kolei Anna Rozynek przygotowała „Projekt plecaka z dodatkową funkcją”, w jej przypadku promotorem była dr Monika Rak.Młodym projektantom gratulujemy bardzo dobrych projektów!

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły