Podgórna 7 w Poznaniu

Podgórna 7 w Poznaniu. Tak będzie wyglądać nowy apartamentowiec

Podgórna 7 w Poznaniu już niedługo zostanie wyremontowana, a w jej miejscu powstanie drugi etap apartamentowca Saint Martin Residences. Budynek powstanie na obszarze, na którym znajdowała się kiedyś Willa Hipolita Cegielskiego wraz z ogrodami, a później szpital miejski im. Józefa Strusia. Obecnie obszar prawie 2 hektarów graniczący z rynkiem jest w całości rewitalizowany. 

Przy ulicy Podgórnej 7 w Poznaniu powstanie drugi etap apartamentowca Saint Martin Residences. Właśnie rozpoczęła się jego przedsprzedaż a Inwestor zaprezentował jak będzie wyglądać. W budynku znajdzie się 80 mieszkań o powierzchni od 30 do aż 290 m2, lobby z concierge i miejscem dla gości, strefa fitness i wellness dla mieszkańców oraz parking podziemny.

“Główną ideą projektową było stworzenie ponadczasowej oraz nowoczesnej architektury, która będzie nawiązywała do okolicznej zabudowy i uzupełniała zabytkową tkankę miasta. Budynek wraz z obecnie rewitalizowaną kamienicą przy ul. Podgórnej 9, będzie tworzył wysokiej jakości przestrzeń miejską w samym centrum Poznania. Pracując nad elewacją budynku, zależało nam, aby klasyczną formę poznańskiej kamienicy ubrać w szlachetne i wysokiej klasy materiały, opisane nowoczesnym detalem architektonicznym.” – mówi Andrzej Leszczyński – architekt odpowiedzialny za projekt – “

“Rzadko można powiedzieć, że inwestycja ma wszystko, a ta właśnie taka jest. Niesamowita lokalizacja – zaledwie 200 metrów od Starego Rynku, zapierający dech w piersiach widok na panoramę Starego miasta, od wewnątrz zabytkowy ogród Hipolita Cegielskiego, zapewniający ciszę i spokój, a z drugiej strony – centrum tętniącego życiem miasta.” – mówi Alan Szawarski – prezes funduszu Structure Capital, który odpowiada za realizacje projektu

Budynek powstanie na obszarze, na którym znajdowała się kiedyś Willa Hipolita Cegielskiego wraz z ogrodami, a później szpital miejski im. Józefa Strusia. Obecnie obszar prawie 2 hektarów graniczący z rynkiem jest w całości rewitalizowany. Oddawany do użytkowania jest właśnie budynek przy ul. Podgórnej 9 gdzie powstał pierwszy etap inwestycji Saint Martin Residences, pod numerem 11 i 13 powstaje inwestycja mieszkaniowa pod nazwą Kamienica Wiedeńska, a pozostałą cześć rewitalizuje francuska Orpea. Inwestycja przy Podgórnej 7 będzie jedyną która posiada podziemny parking oraz strefę fitness i spa dla mieszkańców. Będzie również najwyżej położonym budynkiem na zabytkowym obszarze, dzięki czemu będzie posiadał niczym nieprzesłonięty widok. Efekt? Adres Podgórna 7 w Poznaniu może już niedługo znów tętnić życiem!

źródło: www.structurecapital.ch

Czytaj też: Architektura w Polsce | Poznań | Apartament | Zabytek | Kamienica | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły