POMAGANIE JEST NATURALNE. Akcja MOKOSH dla SIEMACHA

Młodzi przedsiębiorcy wspierają projekty społeczne. Manufaktura kosmetyczna Mokosh rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem SIEMACHA i przekaże środki na realizację zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Dochód ze sprzedaży świątecznego produktu z limitowanej edycji zasili projekt, który uczy najmłodszych życia w zgodzie z naturą.

Zainteresowanie ekologią, lokalnymi produktami i edukacją połączyło młodych twórców z wychowankami jednej z największych organizacji społecznych w Polsce. Mokosh Cosmetics – polska marka, która wykorzystuje naturalne surowce i uczy świadomego dbania o siebie oraz Stowarzyszenie SIEMACHA – założona ponad dwadzieścia lat temu w Krakowie organizacja pomagająca dzieciom i młodzieży, realizują wspólny projekt. Mokosh wesprze wychowanków SIEMACHY, przekazując środki finansowe ze sprzedaży limitowanego produktu na edukację i promocję zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Urzekła nas innowacyjność nowoczesnego domu dziecka w Odporyszowie i projektu „SIEMACHA naturalnie”, bo dzięki niemu Stowarzyszenie pokazuje młodym ludziom jak racjonalne korzystać z darów natury. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że jako producent kosmetyków naturalnych chcemy być częścią tego wyjątkowego projektu. Młodzi ludzie będą w przyszłości decydować, jakich produktów używać i swoimi wyborami kształtować rynek – chcemy pokazać im, jak ważne jest czytanie składów kosmetyków, pochodzenie produktów i sposób ich wytwarzania. Cieszymy się też, że w naszym zespole znalazł się wieloletni wychowanek Stowarzyszenia – owocem jego więzi z SIEMACHĄ stał się świąteczny eliksir Mokosh Cosmetics – mówi Anna Didiuk, założycielka Mokosh Cosmetics. „SIEMACHA naturalnie” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie w Odporyszowie k. Tarnowa.

14991174_1436572749705535_8315817203307216654_o

Dwa lata temu powstał tam nowoczesny dom dziecka wybudowany od podstaw przez SIEMACHĘ. Wokół domu znajduje się sad ze starymi odmianami jabłoni, wychowankowie zbierają plony w ogrodzie warzywnym i szklarni, a wszystkie rośliny zapylają pszczoły z domowej pasieki. Dzieci uprawiają też sport – na terenie ośrodka znajdują się pływalnia, sala fitness i boisko piłkarskie. Kontakt ze zwierzętami i lekcje odpowiedzialności gwarantują najmłodszym czworonożni mieszkańcy Centrum Sportów Konnych i psy husky, którymi opiekują się na co dzień. SIEMACHA organizuje też w Odporyszowie zajęcia edukacyjne, dzięki którym młodzi ludzie przekonują się do zdrowego stylu życia, a w kontakcie ze zwierzętami uczą się odpowiedzialności. Mieszkanie w Odporyszowie to dla nas wyróżnienie, bo przyroda to najlepszy relaks. Poranki umilają nam ptasie śpiewy, na co dzień pielęgnujemy ogród warzywny i opiekujemy się zwierzętami. Od kilku
miesięcy pomagamy też w pracach w stadninie i uczymy się jazdy konnej – mówi Weronika, wychowanka SIEMACHY z Odporyszowa. W świątecznej ofercie firmy Mokosh znajdzie się „Odżywczy eliksir do ciała pomarańcza z cynamonem” wyprodukowany w Polsce wyłącznie z naturalnych surowców – oleju makadamia i oleju z kiełków pszenicy. Dochód ze sprzedaży produktów zasili konto Stowarzyszenia SIEMACHA i wesprze działania organizacji na rzecz dzieci i młodzieży. Eliksir można będzie kupić w sklepie internetowym marki. Sprzedaż rusza już w listopadzie.

Więcej informacji: www.mokosh.pl, www.siemacha.org.pl

15025372_1692221404386308_5114693964074614201_o

eliksir-pomarancza-z-cynamonem_m