Poznań: architekci zmienią ruinę w nowoczesny biurowiec

Biurowiec powstanie przy ulicy Wilczak w Poznaniu. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni Easst.com. Biurowiec swym wyglądem będzie nawiązywać do industrialnego charakteru okolicy i jest dowodem na to, że z powodzeniem można tchnąć nowe życie w stare obiekty przemysłowe.

Projekt zakłada nadbudowę istniejącego już budynku, który powstał na przełomie lat 60. i 70. Obecna bryła zostanie powiększona o cztery kondygnacje, które zmienią się w lokale biurowe. Architekci chcąc nadać budynkowi industrialny charakter zdecydowali, że jego elewacja zostanie pokryta blachą typu Corten.

Duże zmiany zaszły we wnętrzu. Projekt przewiduje powstanie nowych ciągów komunikacyjnych: klatek schodowych i wind, które zostaną doświetlone pionowymi pasami przeszkleń. Pomysł ten pozwolił nie tylko doświetlić pomieszczenia, ale także odsłonił widok na panoramę niemal całego Poznania.

Kolejnym ważnym elementem wyróżniającym zaprojektowany obiekt jest to, że posiadać on będzie nowoczesne rozwiązania pozwalające na przykład wspomagać zasilanie budynku z alternatywnych źródeł energii.