Sławomira 11 w Szczecinie

Remont kamienicy przy ul. Sławomira 11 w Szczecinie. Elewacja odzyskała blask!

Remont kamienicy przy ul. Sławomira 11 w Szczecinie to kolejny przykład udanej metamorfozy. Tym razem doczekała się jej przedwojenna kamienica przy ul. Sławomira 11 w Szczecinie. W ramach remontu odnowiono elewacje i klatkę schodową. 

Za tę inwestycję odpowiedzialna jest Wspólnota Mieszkaniowa, w której Miasto Szczecin   ma blisko 50 proc udziałów. W kamienicy znajduje się 12 mieszkań, z których 5 należy do Gminy. Cały remont w imieniu wspólnoty koordynował zarządca nieruchomości – spółka Brel II ze Szczecina.

W ramach tej inwestycji wykonano kompleksowy remont elewacji wraz z elementami dekoracyjnymi.

“Dziś po szaroburych i odrapanych ścianach nie ma już śladu. Elewacja zyskała nowy, elegancki i jasnoróżowy odcień.” – mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa. 


Wspólnota wyremontowała również klatkę schodową, która dziś jest wizytówką mieszkańców tej kamienicy. Na ścianach dominuje kolor biały, a na posadzce  czarno – białe wzory.

Remont elewacji i klatki schodowej kosztował tę Wspólnotę Mieszkaniową 550 tys zł. Gmina Miasto Szczecin partycypowała w tej inwestycji zgodnie z posiadanymi w tej nieruchomości udziałami. Tak się dzieje zawsze gdy, w danej wspólnocie Gmina posiada swoje lokale. A takich wspólnot w Szczecinie jest ponad 2 tys.

Wtedy Gmina, jako jeden z właścicieli, przelewa na fundusz remontowy wspólnoty odpowiednie środki, proporcjonalne do udziałów jakie posiada w danym budynku. W tym roku planuje zasilić wspólnoty mieszkaniowe łączną kwotą ok 17,5 mln zł.

Czytaj też: Szczecin  | Kamienica | Elewacja | whiteMAD na Instagramie | Metamorfoza

źródło: wiadomosci.szczecin.eu