Rewolucja w Szczecinie. Na dworcu PKP otwarto nową kładkę dla pieszych

Dworzec Szczecin Główny od lat czekał na kładkę z prawdziwego zdarzenia. Kolejarze wreszcie oddali konstrukcję do użytku. Teraz w drodze na swój pociąg już nikt nie zmoknie.

Liczący 150 metrów długości łącznik pojawił się nad peronem trzecim, pozwala on szybko i wygodnie korzystać ze stacji i dworca. To element drugiego etapu modernizacji stacji Szczecin Główny, na który kolejarze przeznaczyli już 60 mln zł.

Dzięki łącznikowi pasażerowie mogą szybciej i wygodniej przejść między poczekalnią w budynku dworca a peronem numer 4, a także dojść na dworzec od ulicy Czarnieckiego. Przejście jest dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania. Osoby niewidome i słabowidzące przez łącznik poprowadzą ścieżki naprowadzające. Przejście jest przeszklone i całkowicie zadaszone. Oświetlenie po zmroku zapewnia około 120 opraw LED.

Obiekt nad peronem trzecim jest połączony z modernizowaną kładką – na początku września został oddany fragment od ulicy Kolumba do peronu 3. Kładka przeszła gruntowny remont, zamontowano zadaszenie, wymieniono nawierzchnie i zainstalowano windy, które zapewniają wygodne dojście na perony nr 1, 2 i 3.


Na budowę nowego przejścia zużyto 300 m3 betonu, 35 ton zbrojenia, konstrukcję przejścia wspiera 215 ton stali.

Obecnie trwają prace na peronie 4. Kolejarze zapowiedzieli, że peron ten zostanie wydłużony i wzbogacony o windę. 

źródło: PKP PLK

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły