Ruchoma elewacja na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Ruchoma elewacja na Międzynarodowych Targach Poznańskich to kolejny element mofernizacji najważniejszych w Poznaniu hal wystawienniczych. Smocza skóra, bo tak potocznie nazywa się tego typu elewacje pokryje budynek Poznań Congress Center.

Grupa MTP rozpoczęła modernizację swojego flagowego obiektu – Poznań Congress Center. Budynek zlokalizowany na Międzynarodowych Targach Poznańskich otrzyma nowoczesną elewację kinetyczną oraz zostanie wyposażony w iluminację świetlną. Inwestycja ma zakończyć się w drugim kwartale 2022 roku.

Budynek Poznań Congress Center zostanie poddany termomodernizacji i otrzyma nowoczesną elewację kinetyczną, która za pomocą tysięcy małych płytek reaguje na zjawiska naturalne, np. wiatr. Podobny rodzaj elewacji można znaleźć m.in. na budynkach w Wielkiej Brytanii czy Australii.  


“Grupa MTP, aby utrzymywać się w światowym topie ośrodków wystawienniczych i kongresowych, nieustannie inwestuje w poszerzanie i unowocześnianie swojej infrastruktury, dostosowując ją do aktualnych trendów architektonicznych. Nowa elewacja diametralnie zmieni oblicze serca Międzynarodowych Targów Poznańskich. A nowoczesny design i szerokie możliwości multimedialne dodatkowo uatrakcyjnią teren targowy. Celem Grupy MTP jest zwiększenie konkurencyjności flagowych obiektów i przyciąganie do Poznania jak największej liczby wydarzeń o charakterze międzynarodowym” – zapewnia Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. 

Modernizacja elewacji pozwoli również na wykonanie iluminacji świetlnej na zewnętrznej części budynku oraz montaż ekranu LED, który poszerzy ofertę marketingową Grupy MTP i pozwoli ograniczyć druk banerów reklamowych. Zgodnie z planem zakończenie modernizacji planowane jest w drugim kwartale 2022 roku. Prace wykona firma HOCHTIEF Polska. 

O prestiżu i postrzeganiu Poznań Congress Center w międzynarodowym środowisku świadczy 20. miejsce w światowym rankingu miast dostosowanych do organizacji dużych eventów. Międzynarodowy ranking opracowała grupa Northstar Meetings, uwzględniając przestrzeń wystawienniczą, cenę i dostęp do bazy hotelowej, połączenia lotnicze, czas przejazdu z lotniska i poziom bezpieczeństwa. Poznań w tym rankingu pokonał m.in. Monachium, Chicago i Dubaj, ustępując miejsca m.in. Frankfurtowi, Moskwie czy Paryżowi. 

Czytaj też: Elewacja | Architektura w Polsce | Poznań | Ciekawostki | Wystawa

 

źródło: Grupa MTP / https://www.mtp.pl
zdjęcia: https://www.mtp.pl / Wikicommons,  lic. CC BY-SA 3.0