Skaner psich nosów. Pomoże odnaleźć zgubionego pupila. 

Skaner psich nosów nazwany NOSEiD to aplikacja, której celem jest stworzenie bazy danych podobnej do policyjnej bazy odcisków palców, dzięki której łatwiej będzie odnaleźć zagubionego pupila.

Według badań autorów aplikacji NOSEiD z firmy IAMS 1 na 3 psy gubi się przynajmniej raz w ciągu swojego życia. W samych tylko Stanach Zjednoczonych skąd pochodzi aplikacja każdego roku zgłaszanych jest 10 milionów zaginięć psów. Skaner psich nosów ma pomóc w ich namierzeniu.


Sposób działania aplikacji NOSEiD jest wyjątkowo prosty. W pierwszej kolejności należy pobrać aplikacji i zeskanować nią nos naszego pupila. Skan trafia do globalnej bazy danych i jest zapisywany w chmurze. Wraz ze skanem można podać podstawowe informacje o pupilu, takie jak jego imię, wiek, miejsce zamieszkania właścicieli, czy choroby, na które cierpi.

Gdy ktoś odnajdzie naszego pupila, który wcześniej zaginął, wystarczy zeskanować nos, a aplikacja porówna go ze wszystkimi dostępnymi w bazie danych zdjęciami i wybierze najbardziej podobne psie nosy.  Aplikacja pozwoli również na bezpośredni kontakt z właścicielem za pomocą zaimplementowanego w aplikacji czatu lub ujawni numer telefonu właściciela. Skaner psich nosów nie tylko pozwoli zaoszczędzić czas potrzebny na wizytę u weterynarza, który zeskanuje chip psa, ale także umożliwi identyfikację niezaczipowanych zwierząt.

Jak dodają autorzy, psie nosy mają mnóstwo cech charakterystycznych, które pozwalają na precyzyjną identyfikację czworonoga, podobnie jak ma to miejsce przy daktyloskopii odcisków palca człowieka. Co więcej, w aplikacji można również zgłosić zaginięcie zwierzęcia co poinformuje innych użytkowników aplikacji NOSEiD, że w ich okolicy ktoś szuka zwierzaka.

Czytaj też: Technologia | Zwierzęta | Ciekawostki | Gadżety | whiteMAD na Instagramie

źródło: https://iams.com/NOSEiD