“Święty by Kartowicz” – nowa śniadaniownia na poznańskich Jeżycach!

„Śniadanie to podstawa” – tak nam powtarzali rodzice. Twórcy „Świętego” wzięli sobie to do serca i otworzyli śniadaniowanie, która otwarta jest przez cały dzień.

„Święty” to miejsce obok, którego ciężko przejść obojętnie. Od frontu ulicy Kraszewskiego zaprasza gości hipnotyzujący neon. Wnętrze to modern art déco. Jednym z głównych elementów wystroju jest niesamowita, witrażowa ściana za barem, która w połączeniu z surowością reszty lokalu tworzy atmosferę podobną do kawiarni w ciepłych europejskich stolicach, w których chcemy spędzić cały dzień. Wybór pozycji jest naprawdę szeroki! Znajdziesz tu tace pełne rozmaitości, francuskie tosty z chałki, czy śniadaniowe burgery. A może śniadaniowy drink bellini, który nastroi Was pozytywnie do reszty dnia?


Nie masz ochoty na śniadanie albo jest już dla Ciebie za późno na tosty z jajkiem? Doskonale, bo śniadania to nie jedyne co czeka na Ciebie w Świętym. W menu znajdziecie zdrowe misy lunchowe i dania brunchowe. Rozsmakowaliście się w pieczywie podanym do dań ? Nie ma problemu, ponieważ Święty to również piekarnia. Chleby na zakwasie, mleczne bułki i nietuzinkowe ciasta pieczone są na miejscu wg sprawdzonych receptur. „Święty by Kartowicz” – to miejsce, w którym czas nie gra roli.

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły