Soft Power 2017 – polska marka DILIGENT pokazała nową kolekcję

Inspiracją do stworzenia kolekcji Soft Power na sezon 2017 marki Diligent była moda lat 80. i 90. , dlatego dostrzec tu można silny wpływ garderoby o charakterze jeansowym i oversize’owym.

Silnym bodźcem była moda ulicy i spontaniczne zestawienia na pozór nie pasujących ze sobą elementów. Kolorystyka kolekcji opiera się na odcieniach różu, błękitu i granatu. Mocnym akcentem są odcienie starego złota. Kolekcja Soft Power skierowana jest do młodych, silnych i świadomych kobiet, które czują się pewnie w dużych, geometrycznych fasonach. Swoją seksualność podkreślają częściowo przezroczystymi tkaninami i bawią się zmieniając proporcje swoich sylwetek.

Kolekcja zbudowana jest na zasadzie kontrastu. Sport zostawiony został z elegancją, mat z błyskiem, szlachetne tkaniny z technicznymi, a detale (lampasy) z jedwabnymi kokardkami. Mocnym akcentem jest denim, w klasycznym „jeansowym charakterze”, który dodaje luzu oraz ulicznego wdzięku kolekcji.

To nie pierwszy raz, kiedy Diligent urzekło nas ubraniami. Ich wcześniejszą kolekcję pokazywaliśmy w pierwszym numerze magazynu WhiteMAD. Marka już wtedy udowodniła, że stawia na mocny kolor i niestandardową formę. Nic w tym dziwnego, stoją za nią Marta Pospieszna i Szymon Mrózek, którzy studiowali na poznańskiej School of Form.

PHOTOGRAPHY : PAWEŁ WYLĄG / PAWELWYLAG.COM

DESIGN : SZYMON MRÓZEK + MARTA POSPIESZNA DILIGENT

MODEL : UJU NWANKWO

MAKE UP : ANNA MARIA ZIEJA

HAIR : KAMIL NOWOSAD

STUDIO : STUDIO VIDO

SHOES : CHOSENBY

JEWELERY : CHOSENBY