Noszono je już w starożytności. Spinki do włosów od polskiej marki Kamena!

Spinki do włosów mają odległą historię. Do ich wykonania używano głównie metalu, ale też kości słoniowej i drewna. Starożytne Egipcjanki i mieszkanki Asyrii upinały włosy luksusowo zdobionymi szpilami, a najstarsze dowody na ich noszenie odnajdujemy w rzeźbach przedstawiających postać Wenus. Najbardziej popularna w naszych czasach wersja spinki – wsuwka, została wynaleziona na początku XX w. przez nowozelandzkiego konstruktora Ernesta Godwarda.

Dziś spinki mają swój wielki powrót i to w najbardziej wyszukanych formach. Kamena przygotowała dla Was minimalistyczną wersję – ręcznie wykonaną, złoconą 24 karatowym złotem oraz zdobioną rodzimymi kamieniami: ciemnozielonym nefrytem, pudrowym rodingitem i mlecznym opalem.

Co wiemy o samej marce? 
Motywem przewodnim wszystkich naszych kolekcji jest kamień i jego forma. Każdy minerał wykorzystany przy tworzeniu naszej biżuterii pochodzi z terenu Polski . Masowy rynek polskich minerałów nie istnieje – kamienie pozyskujemy głównie od kolekcjonerów i pasjonatów geologii. Równoczesny cel który nam przyświeca to rozwój rodzimego rynku i współpraca z lokalnymi wykonawcami, począwszy od cięcia i szlifowania kamieni, produkcji łańcuszków czy opakowań, po wykonanie samej biżuterii. Dzięki ręcznemu wykonaniu nasze realizacje są niepowtarzalne i dopracowane w najmniejszym detalu.

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły