spoczniki

Spoczniki w Warszawie. W mieście pojawiły się nietypowe meble do odpoczynku

Spoczniki ustawiono w ramach projektu realizowanego przez Zarząd Zieleni miasta stołecznego Warszawy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Takich mebli chcieli sami mieszkańcy Warszawy, którzy głosowali na projekt zakupu spoczników w ramach Budżetu Obywatelskiego. W sumie ustawiono 15 takich ławek, które umożliwiają szybki odpoczynek na stojąco.

Spoczniki to ławki do odpoczynku, które idealnie sprawdzą się przy przystankach komunikacji miejskiej, gdzie czas oczekiwania na pojazd wynosi kilka minut. Forma tych ławek nawiązuje do Ławki Warszawskiej i jest spójna z innymi elementami umeblowania miejskiej przestrzeni. Na testowanie spocznika w zeszłym roku Zarząd Zieleni zaprosił przedstawicieli wydziałów urzędu miasta, organizacji pozarządowych, Rady Seniorów oraz mieszkańców.

Zależało nam na zgromadzeniu kilku zróżnicowanych grup użytkowników w celu poznania ich opinii na temat testowanego elementu oraz opracowania wspólnych wytycznych. Wnioski z testów zostały poddane analizie i wykorzystane przez projektanta, tak by komfort i funkcjonalność siedziska były optymalne – informuje Zarząd Zieleni m. st. Warszawy.

spoczniki


Gdzie pojawiły się spoczniki? Dwa takie meble umieszczono na Placu Wilsona, przy przejściu dla pieszych przez ulicę Mickiewicza. Dziesięć spoczników zamontowanych zostało na terenie Parku Mirowskiego. Trzy sztuki pojawiły się na terenie dzielnicy Mokotów – przy ul. Domaniewskiej, Madalińskiego oraz Wołoskiej. Ich lokalizacja nie jest dziełem przypadku. Miejsca zostały wskazane podczas spacerów badawczych zorganizowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Czytaj też: Meble miejskie | Warszawa | Miasto | Komunikacja miejska

źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy