Ten dom jest jak rzeźba. Willa, która zachwyca kształtem!

Ten niesamowity dom powstał kilka lat temu, jednak do dziś zachwyca swoją nowoczesną bryłą. Zwraca na siebie uwagę nie tylko nietypową formą, ale również lokalizacją i wykorzystanymi materiałami!

Willa znajduje się w Barcelonie. Zaprojektowana została przez jedno z najlepszych biur architektonicznych w Hiszpanii – RTA-office. Konstrukcja budynku składa się z 5 głównych pawilonów, które przedzielono przestronnym patio. Bryłę natomiast scala dach, który sam w sobie zdaje się rzeźbą, małym miejskim dziełem sztuki.

Z korytarza dom rozprzestrzenia się na pięć oddzielnych „organów”, wejście wraz ze schodami, pokój, kuchnie, pokój dzienny typu master oraz sypialnie dzieci. Każdy z nich wyposażony jest w dach nachylony pod kątem 30 stopni od środka na zewnątrz.

Taki podział budynku sprawia, że każde z pomieszczeń staje się odrębną jednostką i będąc odizolowane od innych, daje mieszkańcom niesamowite poczucie prywatności. Dodatkowo wystające skrzydła umożliwiły wprowadzenie do wnętrza sporej ilości naturalnego światła i przebywającym w środku umożliwiło podziwianie niesamowitych krajobrazów. Całość utrzymana jest w nowoczesnym stylu, a dominującym kolorem jest biel.