Ten niesamowity dom powstał kilka lat temu, jednak do dziś zachwyca swoją nowoczesną bryłą. Zwraca na siebie uwagę nie tylko nietypową formą, ale również lokalizacją i wykorzystanymi materiałami!

Willa znajduje się w Barcelonie. Zaprojektowana została przez jedno z najlepszych biur architektonicznych w Hiszpanii – RTA-office. Konstrukcja budynku składa się z 5 głównych pawilonów, które przedzielono przestronnym patio. Bryłę natomiast scala dach, który sam w sobie zdaje się rzeźbą, małym miejskim dziełem sztuki.

Z korytarza dom rozprzestrzenia się na pięć oddzielnych „organów”, wejście wraz ze schodami, pokój, kuchnie, pokój dzienny typu master oraz sypialnie dzieci. Każdy z nich wyposażony jest w dach nachylony pod kątem 30 stopni od środka na zewnątrz.

Taki podział budynku sprawia, że każde z pomieszczeń staje się odrębną jednostką i będąc odizolowane od innych, daje mieszkańcom niesamowite poczucie prywatności. Dodatkowo wystające skrzydła umożliwiły wprowadzenie do wnętrza sporej ilości naturalnego światła i przebywającym w środku umożliwiło podziwianie niesamowitych krajobrazów. Całość utrzymana jest w nowoczesnym stylu, a dominującym kolorem jest biel.