TRŁ FRESH! Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie

Wszystko, co nowe i ciekawe w polskim designie w jednym miejscu – Targi Rzeczy Ładnych zapraszają na specjalną edycję TRŁ FRESH! w nowej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser.

W weekend 29-30 września zaprezentuje się blisko 150 wystawców, z czego prawie 70 debiutów i premier. Wydarzeniu będą towarzyszyć otwarcie wystawy polskiego designu „TEXTURA. A Polish Touch” organizowanej wraz z Instytutem Adama Mickiewicza, oraz otwarcie TRŁ CONCEPT STORE – sklepu z polskim designem na terenie Konesera.

TRŁ FRESH! to nowe otwarcie targowego sezonu w Warszawie. Specjalna edycja największych targów designu poświęcona premierom i nowościom. Kilkudziesięciu debiutantów i setki nowych produktów od ulubionych marek publiczności Targów Rzeczy Ładnych. Jak zwykle wystawcy zaprezentują się w ośmiu strefach tematycznych: MEBLE, CERAMIKA I SZKŁO, LAMPY, TEKSTYLIA, PRINT, DZIECI, AKCESORIA I WELLNESS.

Zależy nam na promocji dobrej jakości w polskim designie i pokazywaniu nowych marek szerokiej publiczności – dlatego na TRŁ FRESH! Zobaczą Państwo tak dużo nowych projektantów i nowych kolekcji od znanych marek – mówią organizatorzy.

Wśród premierowych wystawców są m.in.: meblowe Wood Republic i Plywood Project, ceramiczne Wzorowe Towarzystwo, dziecięce Hi Little, plakatowe Someart, wellnessowe Ondo Pracownia i dziesiątki innych. Zobaczymy też najlepsze znane marki z całej polski, m.in: Wood&Paper z Łodzi, kwiaciarnię Kwiaty&Miut z Poznania, czy ÅOOMI DESIGN STUDIO ze Śląska.

Tej edycji Targów Rzeczy Ładnych towarzyszy otwarcie wystawy „TEXTURA. A Polish Touch”, która była prezentowana przez Instytut Adama Mickiewicza na targach designu w Londynie. Polska premiera tej ekspozycji to inauguracja współpracy pomiędzy TRŁ i IAM mającej na celu prezentację najlepszych wystaw polskiego designu polskiej polskiej publiczności. „Textura” to podróż po wzorach, fakturach i deseniach, obecnych od dziesiątek lat w polskim projektowaniu. Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt obiektów – tkanin, przedmiotów użytkowych i materiałów, które wyróżniają się oryginalnością w dotyku. Ich twórcami są między innymi: Oskar Zięta, Malwina Konopacka i Aleksandra Gaca. Kuratorką wystawy jest Paulina Matusiak.

Organizatorzy TRŁ zapraszają też na otwarcie TRŁ CONCEPT STORE – stacjonarnego sklepu z najlepszym polskim designem, który będzie mieścił się na terenie Centrum Praskiego Koneser. Najlepsze marki znane z Targów Rzeczy Ładnych i portalu targirzeczyladnych.pl teraz będą do zobaczenia i kupienia na co dzień w odnowionych industrialnych wnętrzach Konesera.

Zapraszamy wszystkich fanów designu 29-30 września na wspaniały weekend z ładnymi rzeczami w warszawskim Koneserze – zachęcili Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski.

TRŁ FRESH!
Edycja specjalna Targów Rzeczy Ładnych
29-30 września
Godz. 11-19
Centrum Praskie Koneser
Wstęp: 10 zł
Dzieci do lat 12 bezpłatnie

TEXTURA. A Polish Touch
Wystawa designu
29 września-28 października
Centrum Praskie Koneser
Wstęp wolny

TRŁ CONCEPT STORE
Otwarcie – 29 września

Magazyn WhiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.


A tak wyglądała zeszłoroczna odsłona Targów Rzeczy Ładnych:

zdjęcia: Albert Zawada