Uniwersytet Łódzki wyremontuje dawny Pewex. Powstanie w nim centrum kultury!

Uniwersytet Łódzki wyremontuje dawny Pewex, czyli słynną kamienicę z motylem przy ulicy Sienkiewicza 2. Początkowo władze uniwersytetu zamierzały sprzedać kamienicę, jednak zmieniły zdanie, bo uczelnia chce być bliżej mieszkańców Łodzi. Budynek pozostaje więc jego własnością, a wszelkie działania w nim prowadzone będą związane z misją i strategią uczelni. Docelowo w kamienicy z motylem ma powstać centrum kultury, które będzie otwarte na mieszkańców. 

Uniwersytet Łódzki rozpoczął projekt odnowienia należącej do uczelni zabytkowej kamienicy z charakterystycznym muralem przedstawiającym motyla. Do niedawna budynek był wystawiony na sprzedaż, ale władze UŁ zmieniły zdanie, bo uczelnia chce być bliżej mieszkańców Łodzi. Budynek pozostaje więc jego własnością, a wszelkie działania w nim prowadzone będą związane z misją i strategią uczelni.

Kamienica z motylem w Łodzi zostanie wyremontowana

Rozpoczęły się prace koncepcyjne związane z rewitalizacją zabytkowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 21. Ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej i koncepcji aranżacji wnętrz budynku. Władze uczelni zamierzają stworzyć tu miejsce dla spotkań kultury z nauką. Ma być to również siedziba City Labs, czyli zespołów, które aktywnie pomagają zmieniać miasta na lepsze. Jest to jeden z warunków obecności w sieci UNIC (Europejski Uniwersytet Miast Postindustrialnych), do której uczelnia weszła na początku 2022 r.

Uniwersytet Łódzki wyremontuje dawny Pewex – rusza konkurs

Prace konkursowe należy złożyć do 30 listopada 2022 r. do godz. 10:00 w siedzibie Uniwersytetu Łódzkiego pod adresem: Uniwersytet Łódzki, ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź, pokój nr 220. Więcej informacji dotyczących konkursu znajduje się na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego.

źródło: UM Łódź (https://lodz.pl/) / Uniwersytet Łódzki (uni.lodz.pl/konkurs-motyl) / zdjęcia: Jóźwiak / UM Łódź (https://lodz.pl/)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Metamorfoza | Łódź | Zieleń | Ekologia | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły