Parku Skaryszewskim

W Parku Skaryszewskim w Warszawie pojawiły się stoły do gry w szachy

Pomysł, aby w Parku Skaryszewskim w Warszawie ustawić stoły do gry w szachy został zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycję zrealizował Zarząd Zieleni miasta stołecznego Warszawy. Projekt “Stoły do gry w szachy w Parku Skaryszewskim” był zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2020 i zdobył 1507 głosów mieszkańców. Teraz z nowych stołów mogą korzystać wszyscy, a zwłaszcza mieszkańcy Pragi-Południe, którzy do Parku mają najbliżej.

W sumie w parku umieszczono dwa stoły z planszami do gry w szachy. Stoły wykonane zostały z płyty granitowej. Jeden z nich został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowe, rekreacyjne elementy małej architektury zostały zamontowane w zakątku wśród drzew, na wzniesieniu, tuż za kaskadą i stawem.

Zadbaliśmy o estetykę i bezpieczeństwo: zastosowany w konstrukcji beton zbrojny zawiera kruszywa naturalne w kolorze ciemnoszarym, zaś blaty zostały oszlifowane, wygładzone i zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych poprzez lakierowanie środkami konserwującymi. Wygodne siedziska wykonaliśmy z drewna, a obrzeża stołów – dla bezpieczeństwa – zaokrągliliśmy profilami aluminiowymi – informują urzędnicy z warszawskiego Zarządu Zieleni.

Parku Skaryszewskim


Wszystkie elementy zaprojektowano tak, by jak najdłużej służyły wielbicielom gry w szachy. Otoczenie zieleni ma sprzyjać wyciszeniu i koncentracji. Pomysłodawca oszacował kwotę realizacji projektu na 18 tysięcy złotych. Aby zmieścić się w budżecie zamiast trzech stołów zakupiono dwa.

Czytaj też: Warszawa | Ciekawostki | Meble miejskie | Sport

źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy