ARCHITEKTURA

Wielopokoleniowy dom w Pleśnej. Świetnie wpisuje się w wiejski krajobraz!

Wielopokoleniowy dom na małopolskiej wsi to projekt, który w harmonijny sposób łączy wiele istotnych elementów składających się na przestrzeń do życia-  po pierwsze, jak sama nazwa wskazuje – rodziców z dziećmi, a w przyszłości także dziadków w wnuczętami. Wielopokoleniowy dom w Pleśnej zaprojektowali architekci z KONTEKSTY Studio

Projektowany dom jest tłem do wspomnień i dojrzewania w bezpiecznych i spokojnych warunkach w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół. Międzypokoleniowy dialog został oparty na odpowiednim układzie funkcjonalnym oraz zastosowaniu klasycznej kolorystyki, w którą ubrane zostały nowoczesne meble i dodatki, będące przykładami wysokiej klasy współczesnego designu. 

Po drugie, dom łączy człowieka z naturą, wykorzystując malownicze położenie działki na spadku terenu, co pozwala na wyeksponowanie widoku i wyjście do ogrodu prosto z części nocnej. Duże przeszklenia od strony południowej, naturalne materiały, duży udział zieleni i kolorystyka inspirowana przyrodą, to znane od lat i sprawdzone metody pozwalające na płynne połączenie mieszkańców domu z otaczającym go pejzażem. 

Istotnym elementem jest także surowa forma samej bryły domu, która stanowi kontrast oraz dopełnienie krajobrazu. Północna elewacja tworzy naturalną bramę i oddzielenie od ulicy, podczas gdy południowa, otwiera się w całości na ogród i las.  Całość projektu powstawała w ścisłej współpracy z właścicielami domu, tak, by forma, układ funkcjonalny oraz design spełniały ich oczekiwania przez długie lata. 

O architektach:
“Kierujemy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem oraz jakością na poziomie projektowym i realizacyjnym. Wspieramy klientów w podejmowaniu decyzji na każym etapie inwestycji oraz szanujemy ich czas i budżet. Zajmujemy się projektami komercyjnymi i indywidualnymi. Tematy, w których posiadamy szerokie doświadczenie dzielimy na trzy segmenty: miejsca wypoczynku (hotele, restauracje); miejsca do życia (mieszkania, domy, zabudowa mieszkaniowa); miejsca do pracy (biura, przestrzenie warsztatowe, co-work); Szczególną częścią naszej pracy jest projektowanie w istniejącej tkance, najczęściej zabytkowej, dlatego wiemy jak ważne jest skuteczne przeprowadzenie procedur administracyjnych (w tym rozmów z Konserwatorem Zabytków). Bazujemy na szerokiej sieci zaprzyjaźnionych specjalistów i twórców z wielu dziedzin (projektowych, wykonawczych i artystycznych). Nasze działania od początku związane są z dobrze znanym na rynku biurem projektowym Iliard. Jego właściciele: Wojciech Witek i Łukasz Koziana, są częścią KONTEKSTÓW i współuczestniczą w tworzeniu projektów, wspierając nasze decyzje długoletnim doświadczeniem i eksperckim podejściem.” – czytamy na stronie architektów KONTEKSTY Studio

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Wnętrza | Architektura | Polska

 

AUTORZY: Konrad Jurek i Karolina Krzysiak – KONTEKSTY Studio
ILUSTRACJE: Joanna Nosal

Recent Posts

Dominanta – osobliwa wieża widokowa z Gorzowa Wielkopolskiego

Dominanta to wieża widokowa na rondzie św. Jerzego w Gorzowie Wielkopolskim, która została wybudowana w…

17 maja 2024

Zbudowano ją w 1937 r. Willa Allora w Konstancinie-Jeziornie

Willa Allora znajduje się przy ulicy Uzdrowiskowej w Konstancinie-Jeziornie. Zbudowana została w latach 30. XX…

17 maja 2024

Gdzie kupić najwygodniejszy materac?

Indywidualnie dopasowany materac zapewni Ci pełen komfort podczas snu. Jednak znalezienie idealnego modelu wśród wielu…

17 maja 2024

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023. Oto najlepsze realizacje!

Za nami szesnasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL. Profesjonalne jury oraz publiczność wybrała swoich faworytów…

17 maja 2024

Samotnia – kultowe karkonoskie schronisko jest jednym z najstarszych w Polsce

Samotnia jest jednym z najstarszych schronisk w Polsce. Pierwsze wzmianki o niewielkim domku pochodzą już…

17 maja 2024

Wieżowce tuż obok Pałacu Kultury. Tak mogłyby wyglądać!

Centrum Warszawy jest coraz gęściej zabudowane. Wolne obszary pod nowe inwestycje mogą powstać dzięki przebudowie…

16 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej