Wielopokoleniowy dom w Pleśnej. Świetnie wpisuje się w wiejski krajobraz!

Wielopokoleniowy dom na małopolskiej wsi to projekt, który w harmonijny sposób łączy wiele istotnych elementów składających się na przestrzeń do życia-  po pierwsze, jak sama nazwa wskazuje – rodziców z dziećmi, a w przyszłości także dziadków w wnuczętami. Wielopokoleniowy dom w Pleśnej zaprojektowali architekci z KONTEKSTY Studio

Projektowany dom jest tłem do wspomnień i dojrzewania w bezpiecznych i spokojnych warunkach w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół. Międzypokoleniowy dialog został oparty na odpowiednim układzie funkcjonalnym oraz zastosowaniu klasycznej kolorystyki, w którą ubrane zostały nowoczesne meble i dodatki, będące przykładami wysokiej klasy współczesnego designu. 


Po drugie, dom łączy człowieka z naturą, wykorzystując malownicze położenie działki na spadku terenu, co pozwala na wyeksponowanie widoku i wyjście do ogrodu prosto z części nocnej. Duże przeszklenia od strony południowej, naturalne materiały, duży udział zieleni i kolorystyka inspirowana przyrodą, to znane od lat i sprawdzone metody pozwalające na płynne połączenie mieszkańców domu z otaczającym go pejzażem. 

Istotnym elementem jest także surowa forma samej bryły domu, która stanowi kontrast oraz dopełnienie krajobrazu. Północna elewacja tworzy naturalną bramę i oddzielenie od ulicy, podczas gdy południowa, otwiera się w całości na ogród i las.  Całość projektu powstawała w ścisłej współpracy z właścicielami domu, tak, by forma, układ funkcjonalny oraz design spełniały ich oczekiwania przez długie lata. 

O architektach:
“Kierujemy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem oraz jakością na poziomie projektowym i realizacyjnym. Wspieramy klientów w podejmowaniu decyzji na każym etapie inwestycji oraz szanujemy ich czas i budżet. Zajmujemy się projektami komercyjnymi i indywidualnymi. Tematy, w których posiadamy szerokie doświadczenie dzielimy na trzy segmenty: miejsca wypoczynku (hotele, restauracje); miejsca do życia (mieszkania, domy, zabudowa mieszkaniowa); miejsca do pracy (biura, przestrzenie warsztatowe, co-work); Szczególną częścią naszej pracy jest projektowanie w istniejącej tkance, najczęściej zabytkowej, dlatego wiemy jak ważne jest skuteczne przeprowadzenie procedur administracyjnych (w tym rozmów z Konserwatorem Zabytków). Bazujemy na szerokiej sieci zaprzyjaźnionych specjalistów i twórców z wielu dziedzin (projektowych, wykonawczych i artystycznych). Nasze działania od początku związane są z dobrze znanym na rynku biurem projektowym Iliard. Jego właściciele: Wojciech Witek i Łukasz Koziana, są częścią KONTEKSTÓW i współuczestniczą w tworzeniu projektów, wspierając nasze decyzje długoletnim doświadczeniem i eksperckim podejściem.” – czytamy na stronie architektów KONTEKSTY Studio

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Wnętrza | Architektura | Polska

 

AUTORZY: Konrad Jurek i Karolina Krzysiak – KONTEKSTY Studio
ILUSTRACJE: Joanna Nosal