Wnętrze inspirowane nurtem Zen, czyli minimalistyczne mieszkanie w Warszawie.

Wnętrze inspirowane nurtem Zen zaprojektowane zostało przez architektów z pracowni IN. To minimalistyczne, ale nie nudne wnętrz mierzące 80 metrów kwadratowych już niedługo powstanie w Warszawie. 

Figlarne zen, czyli spokojna przestrzeń pełna abstrakcyjnych dzieł, wyrażająca zamiłowanie Inwestora do sztuki oraz dalekowschodnich wojaży. Wnętrze jest tutaj pustką wypełnioną jasnymi materiałami, naturalnym drewnem, kamieniem, połączonymi w subtelne kolaże i przerywanymi soczystymi akcentami barw ziemi.

Projekt stanowi tło dla wystawianych obrazów, jednocześnie łącząc poszczególne pomieszczenia za pomocą mebli i kształtów, które figlarnie wzajemnie się przenikają i otwierają na wnętrze. Minimalistycznie i z dużą dawką geometrii zakręcającej na narożnikach mieszkania i rysującej na ścianach efemeryczne wzory. To pustka, daleko od Japonii choć całym jej sercem.
O architektach: 
Autorskie studio projektowe Diany Żurek i Gutka Girka zajmujące się kompleksowym projektowaniem wnętrz oraz grafik komputerowych. W swoich wnętrzach duży nacisk kładą na funkcjonalność oraz estetykę, a także starają się wprowadzać w nie magię sztuki, za pomocą własnych koncepcji artystycznych oraz dzięki współpracy z licznymi artystami. Prowadzą także blog, w którym lirycznie opisują swoje podejście do architektury, sztuki i designu, próbując zintegrować osobiste obserwacje z projektowaną przestrzenią.

Diana Żurek, architekt – absolwentka Politechniki Krakowskiej, kształcąca się także na uczelni Politecnico di MIlano we Włoszech na wydziale architektury. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w znanych biurach architektonicznych za granicą w tym Kengo Kuma, Tokio oraz Cobe, Kopenhaga.W Polsce zajmowała się również projektowaniem wystaw muzealnych, m. in. współtworząc prestiżowy projekt wystawy “Dama z Gronostajem” w MNK. Pozwoliło jej to poznać sposoby na szukanie rozwiązań niestandardowych i niebanalnych, posiadających indywidualny klimat i nastrój.  Długoletni związek z branżą mody oraz fotografii pozwolił jej na poznanie tajników produkcji sesji zdjęciowych, w tym  przygotowywania scenografii dla firm komercyjnych. Prywatnie pasjonuje się grafiką użytkową, designem i pisarstwem starając się implementować swoje zainteresowania w projekty, aby nadać im spersonalizowany charakter, nie tylko poprzez aranżacje, ale także identyfikację graficzną. Projektując czerpie inspiracje z japońskiego stylu, a także przełomu  dwudziestolecia międzywojennego i modernistycznego tła.

Bartosz Girek, architekt – ukończył wydział architektury na Politechnice Krakowskiej. Studiował również w Portugalii i we Włoszech na wydziale architektury i urbanistyki, poznając europejskie standardy, co wykorzystał w swojej pracy dyplomowej uzyskując ogólnopolskie i międzynarodowe wyróżnienie. Pracował w cenionych biurach architektonicznych takich jak Dominique Perault, Paryż oraz NL Architekt, Amsterdam. W Polsce zajmował się głównie branżą architektoniczną, uczestnicząc przy projektach budynków jednorodzinnych i użyteczności publicznej. Do projektowania podchodzi w niezwykle pragmatyczny i solidny sposób, wyszukując najbardziej efektywnego rozwiązania pod względem funkcjonalnym i użytkowym, przedstawiając oba te czynniki w nowoczesnej, interesującej formie dostosowanej do celu. Jest ogromnym pasjonatem miasta i społeczeństwa i ich wzajemnych korelacji, dlatego w każdym projekcie nawet w najmniejszej skali, stara się tworzyć z myślą o ludzkim użytkowaniu przestrzeni, za pomocą prostych lecz nie monotonnych brył i  autentycznych elementów.

Czytaj też: Apartament | Architektura | Wnętrza | Mieszkanie | Warszawa | Polska

źródło: materiały prasowe / http://come-in.pl