WYDARZENIA

Zainspiruj się dziełami wybitnych artystów i rozbudź kreatywność

Samoekspresja to coś, czego nie da się łatwo zdefiniować i na co nie ma jednego słusznego sposobu. Każdy inaczej wyraża swoją kreatywność – jedni poprzez kolaże, drudzy za pomocą rysunku, a jeszcze inni za pośrednictwem sztucznej inteligencji. I każda droga jest równie właściwa, bo w efekcie pozwala tworzyć wciągające doświadczenia, w których zanurzają się odbiorcy. Pięć takich realizacji zainspirowanych marką Bombay Sapphire stworzyli wyjątkowi artyści. Zobacz, jak Filip „Rybskie” Popik, Anna Augustynowicz, Maciek Polak, Zulu Kuki, Anna Rudak i Basia Flores wyszli poza schematy.

Kreatywność w XXI wieku to z jednej strony coś, co bardzo łatwo w sobie rozbudzić i co na wiele sposobów można wyrazić. Nowe technologie, media społecznościowe, możliwość podróżowania – z tych źródeł można czerpać nieprzerwanie, inspirować się nimi i na ich podstawie tworzyć wyjątkowe dzieła. Jednak z drugiej strony, czynniki te mogą ograniczać, wywoływać poczucie przytłoczenia i przebodźcowania, czego efektem może być blokada artystyczna. Jak więc sprawić, by dzisiejsze możliwości jedynie poszerzały granice?

Kluczem jest zachowanie otwartej głowy i z wachlarza możliwości wybranie tego, co naprawdę ciekawi, sprawia satysfakcję i przychodzi z łatwością. Warto znaleźć taką dziedzinę i zawęzić sobie tym samym tę mnogość dostępnych opcji. Ważne jest też, by być pewnym swoich decyzji, nie przejmować się nadto opiniami innych, o ile nie służą one rozwojowi. Mając takie nastawienie można naprawdę rozwinąć skrzydła i pozwolić sobie na ekspresjoznim w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

A sposobów na interpretację tego wybranego obszaru zainteresowań jest dzisiaj tak samo wiele, jak źródeł inspiracji. Może to być zarówno postępowe narzędzie, coś mało wyeksploatowanego, ale też ukłon w stronę dobrze znanej klasyki, która może równie dobrze, nawet dzisiaj, rezonować z artystyczną duszą twórców.

Dowodem na to jest pięć dzieł, dla których inspiracją był jeden produkt. Anna Augustynowicz, Maciek Polak, Zulu Kuki, Anna Rudak i Basia Flores – każdy z nich w inny sposób zinterpretował kultową butelkę gin’u marki Bombay Sapphire. Augustynka w formie charakterystycznego dla siebie kolażu stworzyła swego rodzaju incepcję, Maciek Polak zachował swoje dzieło w bardzo morskim klimacie, a Zulu Kuki mając bardziej futurystyczną wizję, nawiązał niejako do nowoczesnych technologii. Z kolei Anna Rudak stworzyła niemal herb z dużą ilością zdobień, a Basia Flores, tak jak Augustynka, opracowała kolaż, ale w bardziej rysunkowej wersji. Wszystkie dzieła ożywił artysta CGI – Filip „Rybskie” Popik. Wprawił je w ruch i nadał im dynamiki, czyniąc je jeszcze bardziej intrygującymi i angażującymi.

Wideo, które stworzyłem na podstawie statyków dostarczonych przez 5 innych artystów to próba uczynienia z i tak niesamowicie kreatywnych dzieł, jeszcze bardziej efektownych projektów. Starałem się podkreślać wyróżniki każdej z prac i dzięki animacji, umożliwić jeszcze głębsze doświadczenie ich przez odbiorców. Pracując nad tym, dla mnie samego, który działa w branży kreatywnej, niemałym zdziwieniem była mnogość interpretacji i możliwości, które wypłynęły z jednego źródła inspiracji – mówi Filip „Rybskie” Popik.

Efekty prac artystów świadczą zarówno o ich kreatywności, jak i o dawce inspiracji jaką dostarcza marka Bombay Sapphire. To najlepszy wyraz tego, na ile rodzajów eksperymentów może sobie przy nim pozwolić – zarówno tych artystycznych, jak i smakowych. Wystarczy tylko (i aż) porzucić schematy i zacząć wyrażać własną perspektywę. Tak tworzą się najbardziej wyjątkowe rzeczy.

zdjęcia: Paweł Trojanowski

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Wydarzenia  | Warszawa | Sztuka | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

 

Recent Posts

Trójmiasto: utracone podczas wojny dzieła sztuki pokazano na muralach

Akcję zorganizowano, aby pokazać, jak wiele dzieł jeszcze nie odzyskano. Wśród nich są „Ogier arabski”…

12 maja 2024

Walter Gropius założył Bauhaus. Jego pierwszy zrealizowany projekt jest w Polsce

Jest jednym z najsłynniejszych architektów w historii modernizmu. Niewiele osób wie, że jego pierwsze zrealizowane…

12 maja 2024

Dom w Wielkopolsce jak nowoczesna stodoła

Budynek powstał w zielonym terenie i wygląda, jakby stał tu od dziesiątek lat. Dom w…

11 maja 2024

Żytni Rynek. Przykład późnego modernizmu w Kijowie

Zbudowano go w 1980 r. Żytni Rynek w Kijowie był nowoczesnym targowiskiem i jednym z…

10 maja 2024

Żywia Nowicka i jej rzeźbiarskie obiekty Kollekti

Wcześniej zajmowała się głównie projektowaniem wnętrz. Teraz Żywia Nowicka przygotowała serię obiektów pod nazwą Kollekti.…

10 maja 2024

Apartament w centrum Kijowa. Powstał w budynku z 1900 roku!

Apartament w centrum Kijowa został zrealizowany przez Maksyma Dietkovskyiego już po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na…

10 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej