Dulwich Residence to dom znajdujący się na południowym brzegu Montrealu w Kanadzie. Zaprojektowany został przez studio architektoniczne Naturehumaine.

Zadaniem architektów była rozbudowa istniejącego już od 1920 r. budynku. Mariaż starego z nowym nie zawsze się udaje, w tym przypadku możemy raczej mówić o sukcesie. Wejście i pokój dzienny zlokalizowane zostały na parterze, podczas gdy pomieszczenia dla dzieci znajdują się na górnym poziomie. Ponadto pokoje ogólnodostępne znajdujące się  na niższym poziomie posiadają podwójną wysokość w porównaniu z resztą prywatnych pomieszczeń.

Powiększona bryła posiada elewację wykonaną z czerwonej cegły oraz stali platerowanej, która wystaje poza ramy budynku. Miejsce nazywane przez właścicieli  „sleeping basket” posiada wielkie okno z widokiem na ogród i wykorzystywane jest zarówno do odpoczynku jak i zabaw dzieci. Głównymi materiałami zastosowanymi we wnętrzach jest drewno, stal oraz cegła. Dzięki czemu właścicielom udało się zachować ciepły i nastrojowy klimat budynku z duszą. (ms)

zdjęcia: Adrien Williams