120-metrowy apartament w poznańskim City Parku. Tak wygląda wnętrze!

120-metrowy apartament w poznańskim City Parku to najnowsza realizacja architektów z pracowni Todos Architekci. Projektowany apartament pierwotnie posiadał na powierzchni 120 metrów kwadratowych  jedną sypialnię. Prace projektowe rozpoczęły się od poszukiwania rozwiązania na polepszeniem układu funkcjonalnego.

Z uwagi na rytm okienny elewacji istniejącego budynku City Parku bardzo trudne było wydzielenie dodatkowego pomieszczenia sypialnego. Architekci zaproponowali rozwiązanie podzielenia przestrzeni ścianami pod kątami ostrymi tak, aby udało się wyodrębnić dodatkowy pokój.

Zaprojektowany apartament mieści  otwartą strefę dzienną, cześć wejściową, sypialnię główną, sypialnie dziecięcą, dwie łazienki, garderobę oraz pralnię. Jednym  założeń projektu, oprócz walorów czysto estetycznych, było stworzenie komfortowej i funkcjonalnej przestrzeni do życia.

Strefa dzienna, obejmująca salon, kuchnię oraz jadalnię stanowi serce mieszkania, stwarzając wyjątkową przestrzeń, w której mieszkańcy mogą cieszyć się swobodą przemieszczania się pomiędzy różnymi obszarami funkcjonalnymi lokalu. Z uwagi na historyczny detal architektoniczny panujący w założeniu budynku City Parku, architekci zaproponowali rozwiązania ukierunkowane w stylu Hamptons nadające powagi oraz harmonii.

Wnętrza zostały wykończone w ciepłych kolorach delikatnej szarości oraz beżu. Ściany w większości zostały obłożone tapetami i okładzinami drewnianymi, które momentami mają formę lameli. Oświetlenie pojawia się w niektórych przestrzeniach jako główny element wnętrza, a  w innych pełni funkcję pomocniczą w podkreślaniu elementów dekoracyjnych. Wszystkie pomieszczenia utrzymane zostały w jednym, spójnym stylu – łączą naturalne materiały i zróżnicowane faktury, powierzchnie połyskujące z matowymi, nadając aranżacji głębi i elegancji.

Metryka projektu: 
Projekt: 120-metrowy apartament w poznańskim City Parku
Metraż: 120 metrów kwadratowych
Lokalizacja: Poznań
Projekt wnętrza: Todos Architekci  / www.todos.pl / https://www.instagram.com/todos.architekci/
Realizacja: Perfect House Poznań / https://www.instagram.com/perfect_house_poznan/
Zdjęcia: Justyna Kwiatkowska, Piotr Folkman FOTOGRAFy / https://www.fotografy.eu/ 

O pracowni:
TODOS ARCHITEKCI – zespół założony przez czwórkę przyjaciół z Poznania. Współpraca między nami zaczęła się już podczas studiów, chociażby poprzez wspólne sukcesy w ogólnopolskich konkursach architektonicznych. Doświadczenie zawodowe, które zdobywaliśmy w renomowanych biurach projektowych m. in. w Paryżu, Londynie, Porto, Düsseldorfie, Warszawie i Poznaniu, owocuje indywidualnym podejściem do każdego wykonywanego przez nas projektu. Dopełniając się wzajemnie, w zakresie umiejętności i wiedzy, tworzymy solidną markę, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby i zadowolenie klienta.

Proces projektowy oparty jest na szczerej komunikacji z Inwestorem oraz na dokładnej analizie jego potrzeb. Kluczem do stworzenia ponadczasowych i minimalistycznych brył są przemyślane rozwiązania funkcjonalne oraz odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe. Estetyczne rozwiązania projektowe podparte są doskonałą znajomością techniki budowlanej. W ten sposób powstają obiekty atrakcyjne i dopasowane do oczekiwań naszych Inwestorów. W naszej ofercie znajdują się projekty architektoniczne wszelkiego rodzaju budynków, projekty wnętrz, mebli, inwentaryzacje, nadzory autorskie, kosztorysy, prowadzenie budów oraz usługi budowlane.

Zobacz również: Architekt | Architektura | Dom jednorodzinny | Elewacja | Wille i rezydencje | Poznań