TOKYO TEY pierwszy taki sklep w Poznaniu

W zakupowym centrum Poznania, architekci z pracowni mode:lina zaprojektowali swój pierwszy sklep z sushi w mieście. Taka formuła sprzedaży sushi z powodzeniem funkcjonuje już w dużych europejskich miastach.

Projektanci postawili na minimalistyczne i transparentne wnętrze pozwalające szybko ogarnąć wzrokiem cały asortyment oraz na bieżąco obserwować poczynania sushi mastera przez duże przeszklenia na antresoli. Kolorystyka nawiązuje bezpośrednio do charakterystycznych kolorów sushi – dominują biel i czerń uzupełnione pasem różnokolorowych trójkątów – elementem spójnym z identyfikacją wizualną marki.

Będąc fanami japońskiego zdrowego stylu życia, chcemy zaoferować Wam nowe, niebanalne spojrzenie na sushi.

– Tokyo Tey

Motyw trójkątów pojawia się również na rozświetlonej ladzie, podwieszonej nad nią białej stalowej kratownicy oraz kasetonach zdobiących ciemny, wysoki sufit. Lada sprzedażowa oprócz swojej funkcji spełnia również rolę rzeźby ściągającej wzrok przechodniów przez dużą witrynę. Białe stalowe panele lady rozdziela siatka świetlistych linii, które efektownie odbijają się w wypolerowanej betonowej posadzce.

Nazwa: TOKYO TEY Sklep Sushi
Projekt : mode:lina architekci ( Paweł Garus & Jerzy Woźniak )
Zespół: Paweł Garus, Jerzy Woźniak,
Kinga Kin, Magdalena Skop.
Zakończenie:  Styczeń 2016
Lokalizacja: Półwiejska 22, Poznań, POLAND
Powierzchnia: 65 m2
Zdjęcia: Marcin Ratajczak