18. NUMER MAGAZYNU WHITEMAD [PREMIERA]

Nowe technologie na dobre zagościły w wielu dziedzinach naszego życia. To, co jeszcze kilka lat temu było tylko ciekawostką, dziś staje się narzędziem, z którego codziennie korzystają projektanci i twórcy. Tę tezę z powodzeniem udowadniamy na stronach osiemnastego numeru magazynu whiteMAD.

W dziale Moda przedstawiamy sylwetkę Zulu Kukiego. Młody projektant tworzy buty za pomocą komputera, które następnie drukuje w drukarce 3D. W tym dziale znajdziecie też wywiad z Pat Guzik, która projektuje modę, inspirując się kulturami europejskimi i azjatyckimi. Publikujemy też sesję autorstwa Kingi Klimczak, której bohaterami są… paznokcie!

Link do sklepu: kliknij TUTAJ

W dziale Architektura znajdziecie genialne projekty domów jednorodzinnych – możemy śmiało stwierdzić, że rodzima architektura jest na światowym poziomie. Zabieramy was też do klimatycznych wnętrz w Szczecinie i na warszawskim Wilanowie. Wielbicielom słodkości powinny spodobać się cukiernia Cremino oraz restauracja Albenca. Ta ostatnia powstała w budynku dawnego dworca kolejowego w Katowicach.

W dziale Design poruszamy wątek współistnienia człowieka i innych gatunków fauny w przestrzeni miejskiej. Nie chodzi tu o psy czy koty! Projekt Oikos uświadamia nam, jak wiele zbudowaliśmy barier architektonicznych dla zwierząt, i podpowiada, w jaki sposób można to zmienić.

Na kolejnych stronach znajdziecie opis projektu CIEPLO, który pieści zmysły i poprawia samopoczucie. W graficzną podróż po ilustracjach i plakatach zabierze nas Ola Niepsuj, która specjalnie dla nas wykonała grafikę zamieszczoną na stronie tytułowej wydania.

Numer zamykamy działem Portfolio. Prezentujemy w nim fotograficzne talenty i publikujemy koncepcyjny projekt Prokuratury Rejonowej w Gdańsku.

Dziękujemy partnerowi tego wydania, firmie OPPO, za merytoryczne wsparcie i zapraszamy do lektury!

Nowy numer magazynu whiteMAD możecie wygodnie zamówić z dostawą do domu lub paczkomatu w naszym sklepie klikając TUTAJ lub we wszystkich salonach sieci Empik w Polsce oraz wybranych punktach InMedio, Relay, Virgin, Discover, 1 Minute oraz Hubiz.