50-metrowe mieszkanie pod Warszawą. Wnętrze zaprojektowano w pracowni KOKA

50-metrowe mieszkanie pod Warszawą zaprojektowali architekci z pracowni KOKA. Ich zadaniem było zaprojektowanie prostego i spokojnego wnętrza, które stanie się oazą spokoju. 

Mieszkanie znajduje się pod Warszawą. Jego właścicielką jest intensywnie pracująca kobieta, której celem projektowym było stworzenie swojej oazy spokoju. Tak, aby po powrocie z pracy można było nabrać dystansu do szumu dnia codziennego.

W tym niewielkim metrażu, wynoszącym 50 metrów kwadratowych,  udało się zmieścić przestronną wyspę, która jest sercem domu. To tu toczą się rozmowy przy lampce wina, które przenoszą się później na wygodną kanapę. Właścicielka nie potrzebowała na co dzień dużego stołu, dlatego z wyspą zintegrowany jest stół śniadaniowy wsparty na szklanej nodze.


Na większe imprezy zaprojektowano przedłużenie stołu śniadaniowego, który może obsłużyć każdą imprezę. Wnętrze utrzymane jest w kolorach ziemi z akcentem kolorystycznym w postaci zieleni. Na ścianie możemy dostrzec także mosiężne kolibry. Sypialnia jest spójna z pozostałą częścią domu. Panują tu pastele, drewno oraz zieleń.

O pracowni: 
KOKA Pracownia – “słowo, które najlepiej nas definiuje to wyzwanie. Nieszablonowe rozwiązania to dla nas codzienność. Nie lubimy ograniczeń, ale mamy świadomość, że często jakieś są, chociażby budżet. Jednak przy głowach pełnych pomysłów i na to znajdujemy liczne rozwiązania! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego tylko takimi ludźmi lubimy się otaczać, pełnych pasji i pozytywnej energii. Wraz z naszą ekipą do zadań specjalnych jesteśmy w stanie wykreować wnętrza pełne magii!” – czytamy na stronie https://kokapracownia.com

Czytaj też: Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Modernizm | Warszawa| Architektura w Polsce

źródło: Materiał prasowy /50-metrowe mieszkanie pod Warszawą /  https://kokapracownia.com

Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski