600 drzew na 600-lecie Łodzi. Gdzie pojawią się nowe nasadzenia?

600 drzew na 600-lecie Łodzi to akcja organizowana przez pierwszy w Polsce miejski think tank, w którego skład wchodzą naukowcy, biznesmeni i osoby współpracujące z organizacjami charytatywnymi, chce przyłączyć się do obchodów 600. Urodzin Łodzi dbając o zieleń.

Pierwsze drzewa zostaną zasadzone uroczyście przez członków fundacji na terenie Stawów Stefańskiego już 12 lipca. Kilkadziesiąt nowych dębów będzie symbolicznym wstępem do serii jesiennych nasadzeń w kilku miejscach Łodzi. Wówczas, zgodnie z uzgodnionymi planami, około 200 drzew pojawi się przy Piłsudskiego i Rokicińskiej. Ponad 50 roślin zostanie zasadzonych także w okolicy ronda Inwalidów, a tyle samo planowanych jest w okolicy skrzyżowania Przybyszewskiego z Augustów, przy Puszkina w rejonie ronda Sybiraków. Z kolei o ponad setkę nowych drzew wzbogacą się okolice 11 listopada i Włókniarzy.

Misją ThinkLodz jest wspieranie budowania silnej Łodzi poprzez wprowadzanie w życie praktycznych, innowacyjnych i opartych na najlepszych praktykach rozwiązań. 600 drzew na 600-lecie Łodzi to wspaniały prezent dla miasta, jak i samych mieszkańców!

O zmianach, które zachodzą w Łodzi pisaliśmy niejednokrotnie. Z wielką przyjemnością i dumą obserwujemy dziesiątki pozytywnych zmian i inicjatyw, które pochodzą zarówno od władz miasta, jak i mieszkańców, czy lokalnych biznesów. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ! 

źródło: UM Łódź / https://lodz.pl/ 

Czytaj też: Łódź | Ciekawostki | Ekologia | Metamorfoza | Zieleń | MiastowhiteMAD na Instagramie


 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły