70-metrowe mieszkanie w warszawskim Porcie Praskim. Zaglądamy do środka!

70-metrowe mieszkanie w warszawskim Porcie Praskim to nowy projekt HURAGAN STUDIO, który wyróżnia nowoczesna elegancja i stonowana paleta barw. Zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.

Połączenie klasycznych wzorów, delikatnej sztukaterii i oryginalny dobór kolorów od razu wywołuje uczucie ciepła i komfortu, jednoczenie solidnie osadzając nas w nowoczesnej rzeczywistości. Po wejściu do mieszkania zwracają na siebie uwagę płytki podłogowe tworzące kwiatowy, geometryczny wzór. Oryginalny odcień zieleni na ścianach, ukryte drzwi do pomieszczeń oraz funkcjonalna, drewniana zabudowa stolarska zapowiadają wyjątkowe wrażenia. Strefa dzienna została wyraźnie podzielona na strefę wypoczynkową z dużym narożnikiem i na strefę jadalnianą z lekkim drewnianym stołem.

Dobrze oświetlona biała kuchnia z funkcjonalną i elegancką wyspą znacząco powiększa przestrzeń, a dębowe fornirowe fronty szafek nadają jej ciepłego charakteru. Do części prywatnej prowadzi nas korytarz ze zlicowanymi ze ścianą drzwiami i pojemnymi szafami w kolorze zieleni- tym samym, który wita nas w holu wejściowym. Zabudowę wieńczy biblioteczka z frontem z ryflowanego szkła wraz z pojemną szafką na buty. Dla równowagi w łazience, wybrano wyrazisty bordowy kolor, który nadaje mieszkaniu pikanterii. Stonowany został on piaskową podłogą i oryginalnymi szkliwionymi płytkami na ścianach. Warto zwrócić uwagę na detale, jak okucia oraz grzejnik w kolorze brzoskwiniowym oraz armaturę w odcieniu szczotkowanego złota.


Wszystkie te elementy tworzą piękną, spójną przestrzeń stworzoną do długiego relaksu. W pokoju obok, znajduje się kojąca sypialnia ze ścianą i zasłonami w głębokim zielonym kolorze. Dzięki zastosowaniu delikatnej sztukaterii i tapety z motywem tropikalnym uzyskano zestawienie, które przywodzi nam na myśl nigdy niekończące się wakacje. Zabudowa grzejnika z lekką plecionką wiedeńską oraz zgaszony biały odcień szafy i toaletki równoważy wyrazisty wzór tapety oraz intensywny kolor ściany. Do pracy zaprojektowano także funkcjonalny gabinet.

Oprócz biurka, powstała zabudowa z powtarzającą się plecionką, która nadaje całości lekkości i spójności, a dopasowana kolorystycznie kanapa w odcieniu zieleni jest ulubionym miejscem wylegiwania się czworonożnego członka rodziny. W każdym z pomieszczeń zastosowano nowoczesne, miejskie wzornictwo lamp i kinkietów, które idealnie wpasowuje się w kolorową przestrzeń mieszkania. Elementy dekoracyjne takie jak, kamienne dodatki firmy YOX wyjątkowo podkreślają elegancję wnętrz. Geometryczne kształty, ciekawe wykończenia powierzchni, delikatne kwiatowe wzory, pastelowe kolory i stonowane barwy płytek podłogowych łączą się w jeden spójny projekt. To wszystko podkreślone dębową jodełką francuską na podłodze, sprawia, że pomimo mocniejszych kolorów ścian i mebli, motywem przewodnim mieszkania staje się spokój.

projekt: Huragan Studio | www.huraganstudio.pl
zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste | www.katyproste.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Warszawa | Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie