Akademiki są zawsze brzydkie? Nie! Tak mieszkają studenci w Krakowie!

Nowocześnie urządzone, komfortowe jednostki mieszkalne, nieograniczony dostęp do specjalnie zaaranżowanych przestrzeni do nauki indywidualnej i grupowej, strefa gier
i rozrywki, sala kinowa oraz kuchnia do wspólnego gotowania. Tak w dużym skrócie prezentuje się opis akademika Livinn Kraków, który powstaje w ramach gruntownej rewitalizacji i modernizacji budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie.

Nowocześnie i komfortowo
Livinn Kraków to 713 łóżek dostępnych w jednostkach mieszkalnych o różnej konfiguracji – od 1 do 4 pokoi. Każda z 290 jednostek mieszkalnych będzie posiadała pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Wszystkie jednostki będą w pełni umeblowane oraz będą posiadały dostęp do internetu. Poprzez zastosowane rozwiązania architektoniczne, przestrzenie wewnątrz budynku osiągną nawet 3,90 m wysokości, zachowując industrialny charakter z wieloma akcentami nawiązującymi do poprzedniej funkcji budynku.


Więcej niż mieszkanie
Livinn Kraków zaoferuje studentom bardzo szeroką ofertę udogodnień. Otrzymają oni nieograniczony dostęp do specjalnie zaaranżowanych przestrzeni do nauki indywidualnej i grupowej, stref gier i rozrywki, sali kinowej i kuchni, umożliwiającej wspólne gotowanie. Na parterze akademika znajdą się komfortowe przestrzenie dla gości odwiedzających studentów oraz ogólnodostępny zewnętrzny taras. 

Dodatkowo, w budynku zostaną zaaranżowane: nowoczesna siłownia, rowerownia oraz pralnia, do których wyłączny dostęp będą mieli mieszkańcy Livinn Kraków. W budynku będzie znajdował się także wewnętrzny ogród ze strefą relaksu, w której unikalny klimat oraz zacienioną przestrzeń stworzą wysokie, naturalne drzewa. 

Duży nacisk położono na bezpieczeństwo mieszkańców. Cały obiekt  będzie nadzorowany telewizją CCTV oraz przez czynną 24 godziny na dobę recepcję i ochronę.

Wiele funkcji w bardzo dobrej lokalizacji
Oprócz udogodnień przeznaczonych wyłącznie dla studentów, w Livinn Kraków znajdą się także sklep, drogeria, restauracja i kawiarnia na parterze. Dzięki dogodnej lokalizacji, akademik będzie dobrze skomunikowany z najważniejszymi uczelniami na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewni z kolei dostęp do wielkomiejskiej sieci kulturowo-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.

Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiada renomowana krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria, a generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP S.A. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na lato 2019 r., a obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

Studenci projektują
W Livinn Kraków będą realizowane liczne aktywności rozwijające kreatywność studentów.
Ich przedsmak stanowi współpraca z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Właśnie rozpoczął się drugi etap konkursu architektonicznego „Dormitorium – studencka jednostka mieszkalna”, skierowanego do studentów kierunków architektura i architektura wnętrz Wydziału Architektury  i Sztuk Pięknych. W jego pierwszej odsłonie, studenci projektowali jednostkę mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej, a laureatami konkursu zostali Tomasz Jałocha z Polski, pochodząca z Ukrainy Yevheniia Krepsheva oraz Maria Barranco Fernandez z Hiszpanii. Tym razem zadanie polega na zaprojektowaniu studenckiego pokoju marzeń – jedno- lub czteroosobowego. Studenci mają pełną dowolność w projektowaniu, wszystkie rozwiązania są możliwe, a jedyne ograniczenie regulaminowe stanowi powierzchnia pokoju. Zwycięzców konkursu poznamy w styczniu 2019 roku.