Poznajcie wzór Alcantara “TARA” by Inga Sempé. Tutaj każdy detal ma znaczenie

Na mapie wydarzeń akcji „Miasto Żyje Designem” organizowanej w ramach targów Arena Design jest wyjątkowa premiera kolekcji materiałów marki Alcantara „TARA” zaprojektowanych przez Inge Sempé. 

Miejsce prezentacji, wnętrze Atelier Myszkowski przestanie istnieć w tradycyjnym wymiarze. Dekoma, która odpowiada za organizację wydarzenia, zbuduje w nim instalację artystyczną z materiałów o strukturze zamszu, pokrytych dwukolorowym nadrukiem cyfrowym. To wzór „TARA”.

Nie jest obrazowy, ale każdej osobie przywodzi na myśl rozmaite rzeczy – opisuje na swojej stronie francuska projektantka Inga Sempé. Miękki, plastyczny materiał przekazuje nieskończoną wiadomość nadaną graficznym przekazem Sempé, który może być urwanym w pół wykrojem krawieckim czy abstrakcją namalowaną metodą puentylizmu…


Tkaniny zaprojektowane przez Ingę Sempé łączą w sobie tradycyjne i nowoczesne środki wyrazu. Wrażliwość i wnikliwość, z jaką powstała kolekcja „TARA” nie ogranicza użycia tkaniny, ale daje szereg możliwości i zastosowań. Otwiera umysł i pobudza do kreatywnego działania. Ma tego dowieść niecodzienna prezentacja. Instalacja Alcantary celowo zaprzecza tradycyjnym formom ekspozycji tkanin. Wychodzi poza ramy standardowego przedstawiania tkanin.

Zaangażowaliśmy się w akcję, aby pokazać, że miejsca związane z designem powinny (wzorem wydarzeń wnętrzarskich w Zachodniej Europie jak: London Design Week, Salone del Mobile) ożywiać centrum dla osób przyjeżdżających specjalnie na organizowane wydarzenie. Mamy nadzieję, że nasze działania pokażą też mieszkańcom, że warto aktywizować centrum miasta

– mówi Filip Kuchareczko z firmy Dekoma, kurator polskiej premiery kolekcji Alcantara „TARA” by Inga Sempé.

W dniu 07 marca 2018 o godzinie 19.00 zapraszamy na otwarcie wystawy instalacji artystycznej Alcantara Dekoma „TARA” by Inga Sempé w Atelier Myszkowski, na ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu. Wystawa potrwa od 6 do 9 marca 2018 roku.

 

Sylwetka Ingi Sempé
Francuska projektantka, urodzona w Paryżu, była gościem honorowym na poznańskich targach Arena Design w 2016 roku. Absolwentka wzornictwa Ecole Nationale Supérieure de Création Industrielle.
Wychowana w artystycznym domu. Jej ojciec to rysownik znany z ilustracji do serii książek „Mikołajek”. W domu rodzinnym, z matką malarką panowała twórcza atmosfera. Prywatnie Inga Sempé związana jest z Ronanem Bouroullec. Od 2000 roku Inga Sempé prowadzi autorskie studio projektowe. W wywiadach często podkreśla, jak długi i wymagający jest proces, poprzedzający powstanie produktu. W portfolio Sempé znajdują się meble, akcesoria kuchenne, oświetlenie, materiały wykończenia wnętrz, jak płytki czy tkaniny. Każdy przedmiot charakteryzuje niebywałe dopracowanie detalu, indywidualizm, niepowtarzalna wizja projektowa, wrażliwość na kształty, kolory i kontrasty między nimi. Inga Sempé projektowała dla takich firm jak: HAY, Ligne Roset, Wästberg, Alessi, LucePlan, Mutina, Røros, Moustache, Svenskt Tenn czy Gärsnäs. Obecnie żyje i pracuje w Paryżu.

Kilka słów o firmie Dekoma
Dekoma jest jedną z największych firm w branży tkanin dekoracyjnych, obiciowych i pasmanterii w Europie Środkowo-Wschodniej. Rodzinną firmę tworzą wizjonerzy, którzy podążają z duchem czasu. Szukają nowych rozwiązań, idą własną ścieżką i wyznaczają nowe standardy w tworzeniu kolekcji własnej, promocji i sprzedaży tkanin. Marka Dekoma aktywizuje profesjonalistów budując kreatywną społeczność architektów i projektantów wnętrz. Oferuje możliwość dotarcia do najnowszych kolekcji tkanin z całego świata. Dekoma współpracuje z liderami w produkcji tkanin. Firma aktywnie uczestniczy w polskim życiu artystycznym i kulturalnym. Angażuje się w projekty festiwalowe, wspiera studentów wydziałów artystycznych i wzornictwa przemysłowego. Marka Dekoma jest partnerem Malta Festival – największego festiwalu teatralnego w tej części Europy.

/artykuł sponsorowany