Antysmogowy mural w Katowicach od MAX Premium Burgers

MAX Premium Burgers stworzył przy katowickiej restauracji antysmogowy mural nawiązujący do lokalnej architektury i historii. Z jednej strony podkreśla obecność marki w tej części Polski, z drugiej zachęca do podążania śladem sieci w kwestii działań na rzecz klimatu. Na Śląsku MAX Premium Burgers posiada obecnie 4 restauracje – w Katowicach, Tychach, Świętochłowicach i Jastrzębiu.

Ślůnsko godka 

„Som my fest radzi, co mogymy tukiej być”, czyli „bardzo się cieszymy, że możemy tutaj być” – głosi napis na muralu przy ul. Kościuszki 249 w Katowicach. W jego centrum znajduje się restauracja MAX Premium Burgers, a wokół niej m.in. Spodek, Pomnik Powstańców Śląskich, stary i nowy dworzec PKP, Zenit oraz tzw. „kukurydze”, czyli słynne, katowickie wieżowce mieszkaniowe. Mural został namalowany fotokatalitycznymi farbami, które, dzięki aktywnemu składnikowi, dwutlenkowi tytanu (TiO2), rozkładają szkodliwe związki chemiczne na te, które nie mają negatywnego wpływu na zdrowie. Wspomniane farby znacząco pomagają w oczyszczeniu powietrza w zatłoczonych miastach, co idealnie wpisuje się w wartości szwedzkiej firmy, dla której dobro planety to priorytet. Do tego mural ma biało-czerwone barwy nawiązujące do logo MAX Premium Burgers oraz specjalny kod QR. Wystarczy go zeskanować, by poznać szczegóły jego antysmogowych właściwości.

MAX Premium Burgers od lat działa na rzecz zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery, badamy i neutralizujemy ślad węglowy, co wskazujemy w każdej pozycji w naszym menu. To dla nas ważne, aby myśleć szeroko i być świadomym tego, w jakim stopniu nasza organizacja wpływa na planetę. Dlatego też zdecydowaliśmy się na stworzenie muralu, a do jego powstania wykorzystaliśmy materiały mające pozytywny wpływ na zmniejszanie zanieczyszczeń. W ostatnim czasie wprowadziliśmy też ofertę Supreme Green, czyli Zielone Menu. Chcemy, aby nasze niskoemisyjne burgery były tak samo chętnie wybierane przez klientów, jak te tradycyjne. Katowice to moje rodzinne miasto, tym bardziej cieszy mnie obecność MAX na Śląsku, a także dodatkowe działania, które tu realizujemy – mówi Magdalena Kropaczek-Cias, Sales&Marketing Manager.

Zielono nam 

16 maja br. sieć wprowadziła do swojej oferty nowe roślinne menu, „Supreme Green”. Znajdują się w nim m.in. burgery z nowymi proteinami na bazie strączków (Crispy Supreme) czy fasoli mung (Real Green). Bazując na tych produktach, możemy wybrać różne warianty burgerów, np. Crispy Supreme Buffalo czy DeliVeryCheezy Crispy Supreme. To właśnie przy produkcji wege opcji, takich jak Real Green, Crispy Supreme czy Plant Beef wytwarzany ślad węglowy jest najmniejszy. Marka dokłada wszelkich starań, aby oferta była jak najbardziej różnorodna, a roślinne produkty naturalnym wyborem gości. W ofercie „Supreme Green” znajdziemy też orzeźwiające Premium Smoothies. Do wyboru mamy trzy opcje smakowe, idealnie wpisujące się w nadchodzące letnie dni: czerwony (z truskawkami, bananami i jagodami), żółty (z mango i marakują) oraz zielony (z awokado, szpinakiem i mango).


Klimat na lato/a 

Działania MAX Premium Burgers w Katowicach to element konsekwentnie realizowanej strategii marki na rzecz klimatu. Już w 2018 roku szwedzka firma wprowadziła menu z etykietą „Pozytywne dla klimatu”. Oznacza to, że w wyniku podjętych przez firmę działań udaje się wyeliminować z atmosfery 10 proc. więcej gazów cieplarnianych niż powstaje ich w trakcie produkcji żywności. Odważne kroki czynią szwedzką sieć wzorem przemian dla całej branży. Firma mierzy pełny ślad węglowy produkcji – od momentu uprawy czy hodowli do momentu otrzymania przez klienta finalnego produktu w danej restauracji. Dodatkowo przy każdej pozycji w menu MAX Premium Burgers widnieją oznaczenia CO2, informujące o tym, ile dwutlenku węgla wyemitowano przy produkcji konkretnego produktu. Im niższa wartość, tym lepiej dla klimatu, w czym będzie teraz pomagać także śląski mural.

Nowa oferta „Supreme Green” dostępna jest od 16 maja br. we wszystkich restauracjach MAX Premium Burgers w Polsce, goście mają także możliwość składania zamówień przez stronę www i aplikację.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Murale | Katowice | Ciekawostki | Restauracja  | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły