Apartamenty w Kościelisku. Architekta inspirowała się kulturą Podhala

Projekt wnętrz obejmuje dwa prywatne apartamenty zlokalizowane w kompleksie Tatra Resort & Spa w Kościelisku. Bliskie sąsiedztwo szlaków górskich zapewnia łatwy dostęp dla spragnionych adrenaliny, a obiekt w którym znajdują się apartamenty zapewnia całą gamę atrakcji dla amatorów relaksu. 

Wnętrza są połączeniem lokalnej tradycji i nowoczesności z detalami nawiązującymi do podhalańskiej kultury. W przeciwieństwie do obecnych trendów, są bardzo kolorowe. Połączenie drewna, kamienia, gontu i ekspresja kolorów to kwintesencja góralskiego wzornictwa. Jeden z apartamentów został wykonany w odcieniach ceglanych, drugi natomiast w odcieniach oliwkowych. Apartamenty mają dużo drewnianych wykończeni co sprawia że całość jest bardzo harmonijna i tworzy przyjemną, pełną spokoju atmosferę wypoczynku. 


Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie gontu bukowego jako okładziny ściennej, materiał ten zazwyczaj kojarzy się z wykończeniem elewacji oraz połaci dachowych. Kolejnym nietuzinkowym rozwiązaniem jest przeniesienie geometrycznego wzoru z kilimu z lat 30 na grafikę ścienną w formie tapety drukowanej na flizelinowym podkładzie. Standard wykończenia wnętrz zakładał łączenie ekskluzywnych materiałów z ekonomicznymi rozwiązaniami. Meble wykonywane na wymiar posiadają gotowe malowane fronty z Castoramy, a na aneksach kuchennych z IKEA znajdują się płomieniowane, granitowe blaty. W łazienkach i na ścianach natomiast można znaleźć spersonalizowane okładziny oraz reprezentacyjne płytki od włoskich producentów. Detale, takie jak stoliki nocne, wykonane zostały przez lokalnych młodych rzemieślników, poruszających się w tradycyjnym wzornictwie z nowoczesną formą. 

Jeden z apartamentów znajduje się w parterze z wyjściem bezpośrednio na zewnętrzny zespół saunowo-wypoczynkowy, z niesamowitą panoramą Tatr z królującym nad okolicą Giewontem. Apartament w parterze o powierzchni 53 mkw posiada dwie wydzielone sypialnie oraz salon z rozkładaną sofą, co daje możliwość pomieszczenia 6 osób. Sypialnie zostały wydzielone szklanymi boksami aby całość wnętrza była otwarta i przestronna, a sypialnie zapewniały intymną przestrzeń wypoczywającym. 

pastedGraphic.png
Kilim lata 30. XX w. Stowarzyszenie “Kilim” w Zakopanem, Autor nieznany. Dywan stał się inspiracją kolorystyczną oraz stanowił wzór dla tapety ściennej.

Mniejszy apartamencik o powierzchni 30 mkw, zlokalizowany na 2 piętrze zapewnia nocleg dla 4 osób. Wydzielona szklaną ścianą sypialnia posiada balkon z pięknym widokiem na giewont. W części wypoczynkowej zlokalizowano rozkładaną sofę oraz aneks kuchenny. 

Apartamenty posiadają bardzo dobrze wyposażone aneksy kuchenne oraz przemyślane, pojemne szafy. W funkcjonalnych łazienkach znajdują się akcenty kolorystyczne konsekwentnie nawiązujące do całego założenia kolorystycznego wnętrz. Płytki zastosowane na strefach wejściowych oraz w łazienkach, nawiązują swoim wzornictwem do szlaków górskich. 

O architektach:
Mgr inż. arch. Weronika Tomasik  – urodzona w 1988 roku w Sanoku. Za młodu rozwijała swoją lekkoatletyczną karierę sportową w skoku wzwyż. W  2012 ukończyła wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej, a od 2017 roku posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń. Od kilku lat współpracuje z krakowskim biurem projektowym boomARCHITECTS.  Zajmuje się głównie projektowaniem wnętrz i architekturą mieszkaniową, jednorodzinną. Wielbicielka funkcjonalizmu i minimalizmu, nie lubi przypadkowości. Etap koncepcji i tworzenia projektów traktuje jak dobrą zabawę. Od 2015 tworzy swoją markę „woodluck design” z meblami i akcesoriami dla dzieci, gdzie harmonijnie łączy nowoczesne trendy z inspiracjami płynącymi z Bieszczad, gdzie się wychowała. 

Czytaj też: Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie  | Wnętrza | Mieszkanie

Apartamenty w Kościelisku / Apartament “ceglany” 

 

Apartamenty w Kościelisku / Apartament “oliwkowy” 

źródło: materiały prasowe / Mgr inż. arch. Weronika Tomasik