Kurnik może być ozdobą ogrodu? Jak się okazuje – owszem! Turecki artysta postanowił dać dom 800 kurczakom we własnym ogrodzie. Dlaczego? Bo po prostu lubi kurczaki, ptaki i inne zwierzaki. Co w tym dziwnego! ;)

Pochodzący z Turcji artysta postanowił stworzyć modułowy kurnik, który będzie zarówno praktyczny, jak i ładny. Udało mu się to dzięki zastosowaniu modułowej konstrukcji. Kurnik składa się z kilku identycznych elementów, które można ze sobą dowolnie łączyć i dostawiać. Dzięki temu to my decydujemy ile kur chcemy hodować. Jeden moduł może dać dom około setce kurczaków. W przypadku konstrukcji, która stanęła w ogrodzie Turka, możemy zmieścić aż 800 sztuk ptaków. To co nam się spodobało to szerokie, dwuskrzydłowe drzwi w każdym z modułów, które można zamykać na noc. W dzień natomiast, wpuszczają dużą ilość światła słonecznego, a także świetnie wentylują wnętrze.

Drugim celem artysty było udowodnienie, że kurnik nie musi być szpecącym blaszanym barakiem, czy starym garażem. Może być ekologicznym, przyjaznym zwierzakom, a także ładnym i co ważne dla rolników tanim rozwiązaniem. W opisywanej przez nas konstrukcji wykorzystano wyłącznie drewno pochodzące z lokalnych wycinek. Warto dodać, że obok kurnika artysta planuje posadzić 5.000 drzew, które mają przyciągnąć dzikie ptactwo, a jednocześnie mają dawać materiał budowlany w razie potrzeby dobudowania kolejnych modułów.

 

zdjęcia:  Ali Taptik.
źródło: dezeen.com