Balticlovers. Marka ubrań dla miłośników Bałtyku

Balticlovers to swobodne formy, naturalne tkaniny i wyjątkowe autorskie printy. Twórczynią marki jest mieszkanka Lęborka, Dominika Litwin. Brand powstał z jej miłości do Bałtyku, z którym jest związana od dziecka.

– Z Bałtykiem lubimy się najbardziej poza sezonem. Gdy znika zapach gotowanej kukurydzy, słodkich gofrów i dźwięki automatów. Szum fal słychać wtedy zdecydowanie wyraźniej. Urodziłam się w Kołobrzegu, a każde lato mojego dzieciństwa, z uwagi na pracę taty, spędzałam w gwarnej i kolorowej Łebie. To tam nauczyłam się pływania, łowienia ryb, żeglowania i pokory dla żywiołu, jakim jest woda – mówi Dominika i jak dodaje, gdy skończyła 18 lat wyjechała do Anglii “na zmywak”, żeby zarobić na swój wymarzony rejs żaglówką na Bornholm. – Poprosiłam wtedy mamę o sztormiak, a ona kupiła mi różową kurtkę narciarską – śmieje się Dominika. Nie wiedziała wtedy jeszcze, że będzie wspominać to wydarzenie, tworząc własną markę ubrań dla miłośników morskich przygód.

Nim do tego jednak doszło, Dominika ukończyła liceum, a później studiowała w Instytucie Wzornictwa w Koszalinie i pracowała jako projektant oraz technolog odzieży militarnej w Lęborku. – Swoją kreatywność i zamiłowanie do designu starałam się pielęgnować zajmując się dorywczo grafiką, fotografią i blogowaniem. Trzy lata temu poczułam jednak ogromną potrzebę samorealizacji. Postanowiłam połączyć swoje dotychczasowe doświadczenia i wpadłam na pomysł stworzenia marki odzieżowej. Motyw morza był oczywisty.

 Marzenia warto spełniać… wspólnie!

 Dominika projektuje, tworzy i szyje w Polsce, na Pomorzu. – Tworząc każdy projekt staram się, aby jego krój był komfortowy, ale także przyciągający wzrok. Odszywam prototypy, czasami kilkukrotnie, aż dojdę do ideału.

 W ofercie można znaleźć między innymi sukienki oversize z bawełny organicznej, wygodne spódnice z głębokimi kieszeniami na muszelki i inne skarby Bałtyku, a także ciepłe bluzy o wydłużonym kroju – w sam raz na nadmorskie spacery poza sezonem.  Wszystkim produktom nadawane są nazwy związane z morzem. Dominika nie działa jednak w pojedynkę. Autorką printów oraz projektów haftów jest sąsiadka Dominiki – Paulina Raszeja, która wraz z mężem prowadzi firmę Eighty Seven Designs Berlin.

– To Paulina stworzyła stronę internetową balticlovers.pl, redaguje rzeczowe i zabawne opisy do produktów i gasi wszystkie pożary związane z witryną. Niejednokrotnie towarzyszyła mi także na targach darząc klientów radą i uśmiechem – opisuje Dominika i jak dodaje, pierwszym projektem Pauliny dla Balticlovers był projekt inspirowany latarnią Stilo. Kolejne projekty przedstawiają między innymi mewy z rybami w dziobach, łebskie kutry czy chillujące dziewczyny na kołach z prosecco i dmuchanym krokodylem.

– Ale Balticlovers to nie tylko printy. Dla fanów spokojniejszych klimatów stworzyłam linię BASIC BOAT. Są to produkty szyte z tkanin gładkich, których główną ozdobą jest mały statek z logo naszyty na karku – opisuje Dominika i zachęca do zapoznania się z propozycjami wszystkich, a zwłaszcza miłośników Bałtyku.

Więcej informacji na www.balticlovers.pl, ww.facebook.com/balticlovers oraz www.instagram.com/balticlovers.pl

Tekst: Tomasz Kobylański

Zobacz również: Kolekcja | Moda | Edytorial

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły