Będzie miał 550 metrów! Wyrośnie „z odcisku palca władcy”!

Właśnie poznaliśmy wizualizacje superwieżowca Burj Jumeira. To co w nim zaskakuje to nie tylko wysokość, ale również przyziemie, z którego wyrasta!

Burj Jumeira będzie mierzyć ponad 550 metrów wysokości co sprawi, że stanie się jednym z najwyższych budynków na świecie. Jednak to co przykuwa szczególną uwagę to fakt, że patrząc na wieżowiec z lotu ptaka, zobaczymy olbrzymi odcisk palca, który należy do władcy Emiratów Arabskich Mohammeda bin Rashida Al Maktouma.

Wieżowiec stanie przy najbardziej prestiżowej ulicy w Dubaju, czyli alei Szejka Zayeda, przy której wybudowano najbardziej popularne inwestycje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W budynku odbywać się będą konferencje naukowe oraz wydarzenia kulturowe, jednocześnie obiekt ma stać się nową wizytówką dubajskiego skyline’u. W budynku powstanie hotel, kilkanaście tarasów widokowych, ekskluzywne restauracje, a także kilka apartamentów, które sprzedały się zanim ruszyła budowa. Warto dodać, że budynek będzie w pełni połączony z pobliska stacją metra. Koniec budowy planowany jest na rok 2023.

źródło: https://www.dezeen.com/2019/02/11/burj-jumeira-supertall-skyscraper-dubai-fingerprint-architecture/