fot. doorknobshop.com

Betonowa klamka. Detal, który ma znaczenie!

Wszyscy wiemy jak ogromne znaczenie ma pierwsze wrażenie. Jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na te może wpłynąć nawet… klamka w drzwiach. Przykładem jest betonowa klamka – nieoczywisty detal, który ma ogromne znaczenie.

Z ciekawym pomysłem klamek do drzwi przychodzi brytyjska firma Haute Deco. Przygotowała ona serię klamek z materiałów, które raczej z klamkami się nie kojarzą. Projektanci z Haute Deco chcieli stworzyć produkt, który wywoła efekt “WOW”. Chyba im się udało. W sprzedaży oferują klamki wykonane między innymi z surowego betonu. Montując je w drzwiach można gościom zasygnalizować, że w środku zobaczą nowoczesne i surowe wnętrze.

Każda z klamek została wyprodukowana w Wielkiej Brytanii, za każdym razem ręcznie przez rzemieślników.

Betonowa klamka


Producent zapewnia, że klamki sprostają wymaganiom najzamożniejszych klientów. Ci wybierać mogą spośród wspomnianego wcześniej betonu, barwionego szkła lub metalu, którego faktura ma oddawać kawałki drewna. Surowce te przytwierdzone zostały do metalowej podstawy, która jest matowa, albo szlifowana po to, aby uzyskać efekt lustra.

Ten tekst nie jest reklamą sklepu, dlatego śmiało możemy napisać, że z wyborem odpowiedniej klamki trzeba uważać. Niektóre z oferowanych klamek ocierają się o kicz. Betonowa klamka należy jednak do naszych ulubionych z oferty.

Czytaj też: Beton | Ciekawostki | Minimalizm | Rzeźba

fot. doorknobshop.com