Bezpłatne ozdoby choinkowe na ulicach Warszawy. To Syrenka i Kolumna Zygmunta

Podobną akcję przeprowadzono rok temu. Na słupach ogłoszeniowych w Warszawie pojawiły się bezpłatne ozdoby choinkowe. Każdy może taką zerwać i zabrać do domu.

Ozdoby zawisły na słupach ogłoszeniowych Warexpo. To niewielkich rozmiarów zawieszki, które przedstawiają Warszawską Syrenkę oraz Kolumnę Zygmunta III Wazy. Syrenka ma czerwony kolor a Kolumna Zygmunta pomarańczowy. Figurki wpisane zostały w kółko, nawiązując w ten sposób do świątecznej bombki. Całość powieszono na plakatach z życzeniami skierowanymi do mieszkańców.

Pamiętacie zeszłoroczne zawieszki choinkowe? W tym roku mamy dla Was kolejne! Już jutro, od ok. 11.00 znajdziecie je na specjalnie udekorowanych słupach Warexpo w sześciu lokalizacjach w mieście. Taką zawieszkę możecie użyć również do dekoracji prezentów świątecznych czy kartek. Będzie elegancko i oryginalnie! – czytamy na Facebooku Miasta Stołecznego Warszawy.

Zawieszki pojawiły się na słupach w piątek 16 grudnia. Miasto wybrało sześć lokalizacji, które są popularne wśród pieszych. Słupy Warexpo z darmowymi ozdobami można znaleźć w następujących lokalizacjach:

Pl. Unii Lubelskiej / Marszałkowska / Polna
Pl. Narutowicza / Słupecka / Kościół
Rondo Waszyngtona / Stadion / kier. Centrum
Al. Solidarności / Cerkiew
Marszałkowska / Wspólna
Pl. Wilsona / Krasińskiego / Metro


Miasto planuje, że ozdoby będzie można zrywać jeszcze w ten weekend. Aby zapewnić ich dostępność w sobotę rano uzupełniono braki i doczepiono nowe ozdoby, ale warto się spieszyć, by przygarnąć swoją na święta.

źródło: UM Warszawa

Czytaj też: Warszawa | Meble miejskie | Ciekawostki | Rzeźba | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły