Kosztował 24,8 mln zł. Rekordowa cena za penthouse w Gdańsku

Penthouse znajduje się w inwestycji Deo Plaza przy ulicy Chmielnej w Gdańsku. To dwupoziomowa przestrzeń z prywatną windą i dostępem do strefy spa. Oferowana cena apartamentu wyniosła 24,8 mln zł, jednak sama transakcja nie została ujawniona. Agencja nieruchomości MO Real Estate, która nadzorowała sprzedaż zapewnia, że była to rekordowa transakcja na trójmiejskim rynku, a prawdopodobnie również krajowym.

Tego typu przestrzenie nie trafiają do zwyczajnych serwisów z nieruchomościami. Agencja MO Real Estate oferowała apartament wybranym klientom, którzy zdają sobie sprawę z realnej wartości lokalu, a ośmiocyfrowa kwota ich nie szokuje.

Penthouse znajduje się w apartamentowcu Deo Plaza nad Motławą. Dwupoziomowa przestrzeń zajmuje szóste i siódme piętro i ma w sumie 435 m kw. powierzchni. Do apartamentu można wjechać korzystając z prywatnej windy. Atutem miejsca jest taras okalający cały apartament. Można stąd podziwiać Motławę, Drogę Królewską, słynny Żuraw, Bazylikę Mariacką czy Główne Miasto. Dodatkowo na trzecim piętrze znajduje się apartament gościnny, który wchodzi w skład powierzchni. Dostęp do niego jest możliwy również prywatną windą. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać ze strefy wellness & spa, basenu oraz recepcji. W sprzedaż zaangażowany był Tomasz Modzelewski, Chief Executive Officer w MO Real Estate.

Kamil Białas: Długo trwa sprzedaż apartamentu wartego ponad 20 mln zł?

Tomasz Modzelewski: Apartament był w zasobach właścicielskich, nie był wystawiony na sprzedaż oficjalnymi kanałami. Dlatego apartamenty oraz lokale, które mają cenę powyżej pewnego pułapu są szyte na miarę pod konkretnego klienta. Zajmowałem się sprzedażą apartamentu od poprzedniego roku, a wysiłki zintensyfikowałem od sierpnia.

Jaki był do tej pory najdroższy apartament, który Pan sprzedał?

Do tej pory najwyższą sprzedaż, jaką realizowałem dotyczyła działki pod budynek jednorodzinny przy ulicy Haffnera w Sopocie za ponad 9 mln zł. Zakupy kolekcjonerskie stanowią część rynku, która się rozwija wraz z rozwojem przedsiębiorstw z polskim kapitałem. Jeżeli polska gospodarka będzie silna to rynek apartamentów ultra luksusowych będzie się rozwijał dalej. Po mocnych wzrostach w ostatnich latach obserwujemy dalsze wzrosty w inwestycjach z porządnym adresem.

Na co zwracają uwagę osoby, które kupują apartamenty za kilka milionów? Czego oczekują od inwestycji premium?

Są trzy kryteria wyboru takiej nieruchomości: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Klienci coraz częściej zwracają uwagę na bezpieczeństwo inwestycji, ale także samego budynku, ważnym aspektem są dodatkowe atuty nieruchomości, takie jak rozbudowane części wspólne oraz dostęp do tego, co oferuje miasto: najlepsze restauracje czy bliskość atrakcji takich jak kina, muzea, sale koncertowe.

Tomasz Modzelewski

Sprzedany penthouse oprócz lokalizacji w sercu miasta może pochwalić się też dużą liczbą miejsc parkingowych. Prywatny garaż, do którego można zjechać windą umożliwia pozostawienie w nim siedmiu samochodów. Niestety nie ujawniono zdjęć samego apartamentu. Wiemy, że inwestor kupił go w stanie deweloperskim.

źródło: MO Real Estate

fot. We Dwoje Studio

Czytaj też: Gdańsk | Apartament | Ciekawostki | Polecane | whiteMAD na Instagramie

 

Artykuł sponsorowany.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły