Biuro z widokiem na centrum Warszawy

Niewiele osób wie, że 35. piętro wieżowca Q22 w Warszawie pełne jest przedmiotów, które z powodzeniem mogłyby się znaleźć w galerii polskiej sztuki współczesnej. Znajduje się tam nie filia muzeum, ale biuro firmy Echo Investment.

Echo Investment to największy polski deweloper. Od niedawna jego warszawskie biuro znajduje się w wieżowcu Q22, którego projekt powstał w pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. Powstały gmach ma nowoczesny i elegancki kształt, który swoją formą ma nawiązywać do kształtu kryształu kwarcu.

Biuro Echo Investment znajduje się na 35. piętrze liczącego 155 metrów wysokości budynku.

W biurowcu Q22 czujemy się jak w domu, w końcu to przecież nasza spółka zrealizowała, wynajęła i z sukcesem sprzedała ten projekt – powiedział Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment.

Zaprojektowanie przestrzeni biura powierzono śląskiej pracowni architektonicznej Medusa Group. Bytomska pracownia postawiła na design od polskich projektantów i elementy graficzne, które przypominają o największych realizacjach Echo Investment.

Zadaniem architektów było stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjać kreatywnej pracy. Prócz wygodnych stanowisk powstały tutaj strefa chill-out i duża, wspólna kuchnia, które zachęcają do wymiany poglądów i dbania o dobre relacje. Architekci ciekawie zaadaptowali też salki konferencyjne. Ich wystrój nawiązuje do największych realizacji firmy. Jedna z salek nosi nazwę “Browary” i z jej okien jak na dłoni widać trwające prace na pobliskiej budowie Browarów Warszawskich.

We wnętrzu znaleźć można także meble zaprojektowane przez Oskara Ziętę, Romana Modzelewskiego i Tomka Rygalika.

źródło: Echo Investment